date_range چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۴۶:۰۰ ب.ظ

گل‌های محمدی گیلان افزایش می‌یابند

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: برنامه داریم پرروش گل محمدی را در گیلان افزایش دهیم.

منوچهر پارسافر در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان با بیان اینکه بالغ بر 19هکتار باغات گل محمدی در گیلان وجود دارد، گفت: بیشترین مساحت این باغات 8هکتار است که در شهرستان شفت وجود دارد.

وی با بیان اینکه  پرورش گل محمدی در گیلان رو به افزایش است  ادامه داد: پس از شهرستان شفت بیشترین گل محمدی گیلان در رودبار، رودسر و سیاهکل تولید می شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه پرورش گل محمدی یکی از مشاغل جانبی کشاورزان است که می تواند در ارتقای درآمد کشاورزان نقش موثری ایفا کند، گفت: برنامه داریم تا قبل از پایان برنامه ششم سطح باغات گل محمدی گیلان را به 185هکتار برسانیم.

وی تصریح کرد: توسعه گیاهان دارویی از برنامه وزارت کشاورزی است و توسعه گل محمدی می تواند تحقق این هدف مهم وزارتخانه در گیلان را پیش ببرد.

پارسافر خاطرنشان کرد: تمام گل محمدی تولید شده گیلان در بازارهای استان به فروش می رسد و علاوه بر گلاب گیری در پخت مربا مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: از متقاضیان جدید پرورش گل محمدی در گیلان حمایت می شود و در صورت مراجعه برای اخذ تسهیلات به بانک معرفی خواهد شد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امسال به پرورش دهندگان گل محمدی نهال یارانه دار داده شد و از این پس برنامه داریم با حمایت بیشتر به افزایش تولید گل محمدی در گیلان بپردازیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 4دستگاه گلاب گیری در استان خریداری شده است و پرورش دهندگان گل محمدی برای گلابگیری از آن استفاده می کنند.

پارسافر تصریح کرد: در سال گذشته ۳۰ تن گل در گیلان به ارزش اقتصادی 250میلیون تومان برداشت شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری قیمت هرکیلو گل بین ۸ تا ۱۲ هزارتومان بوده است، گفت: از هر یک کیلو گل یک لیتر گلاب استحصال می شود.انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها