date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۲۴:۰۰ ب.ظ

ابلاغ اعتبار 162 میلیارد تومانی برای شهرستان رشت

فرماندار شهرستان رشت گفت: اعتبار ابلاغی امسال برای شهرستان رشت 162 میلیارد و 618 میلیون و 500 هزار تومان است که نسبت به سال گذشته حدود 8.7 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، میرشمس مومنی‌زاده عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان رشت که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: کمیته برنامه ریزی نقشه راه و مسیر توسعه شهرستان را تدوین و تبیین می‌کند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه رسالت دستگاه‌های اداری و اجرایی خدمت به مردم است، افزود: یکی از خدمات اساسی، اجرای پروژه‌های عمرانی است، مردم در این شهرستان و بخش‌های تابعه مشکلات زیادی دارند.

وی گفت: در بعد از پیروزی انقلاب در حوزه‌های مختلف توسعه‌ای و عمرانی کارهای زیادی انجام گرفته اما با توجه به نیازهای موجود، باز هم جا برای انجام کار وجود دارد. نیاز است همه تلاش کنیم تا از کمک‌ها در جهت رفع نیازمندی‌ها استفاده کنیم.

مومنی‌زاده با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ها و منابع ملی برای پیشبرد پروژه‌های شهرستان بهره مند شویم، تصریح کرد: در ارتباط با آلودگی زیست محیطی، سایت زباله سراوان، توسعه کارخانه کمپوست، ترافیک شهری، تکمیل کتابخانه مرکزی رشت، سلامت و فضاهای بهداشت و درمانی اقدامات بسیاری انجام گرفته است. جا دارد همه تلاش کنیم تا با بهره گیری از منابع ملی موانع را برطرف کرده و در حد شایستگی خدماتی را به مردم ارائه دهیم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اعتبار شهرستان رشت سال گذشته 147 میلیارد و 574 میلیون تومان بود که بخشی از اعتبار تخصیصی توسط برخی از دستگاه‌ها جذب نشد، گفت: اعتبار ابلاغی امسال برای شهرستان رشت 162 میلیارد و 618 میلیون و 500 هزار تومان است که نسبت به سال گذشته حدود 8.7 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه مبنای توزیع اعتبارات در برنامه و بودجه «جمعیت» و «محرومیت» است، تصریح کرد: شهرستان رشت علی رغم مرکز استان بودن، محرومیت زیادی هم دارد و علاوه بر این از جمعیت بالایی هم برخوردار است.

مومنی‌زاده با اشاره به برخی از پروژه‌های اولویت‌دار شهرستان رشت، بیان کرد:   کمربندی رشت - خمام - سنگر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است همچنین تعریض راه خمام - لشت نشا - خشکبیجار هم در اولویت قرار دارد.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها