date_range دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۰۷:۰۰ ب.ظ

رشد ثبت پتنت بین‌المللی مخترعان ایرانی

مهدی ضیغمی، مدیر کانون پتنت درباره ثبت بین المللی پتنت محققان ایرانی اظهار کرد که 117درخواست ثبت اختراع از سوی مخترعان ایرانی در ادارات ثبت اختراع آمریکا و اروپا سال 2017 منتشر شد که در مقایسه با سال 2016، 25درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، مدیر کانون پتنت ادامه داد: از این تعداد 114درخواست در اداره ثبت اختراع آمریکا منتشر شده است که 50درصد این اختراعات توسط کانون پتنت ایران نوشته و فایل شده است. این در حالی است که در سال 2016 فقط 30درصد اختراعات ایران توسط کانون پتنت نوشته و فایل شده بود. همچنین رتبه ایران نیز در تعداد پتنت های منتشرشده در اداره ثبت اختراع آمریکا از عدد 41 در سال 2016 به 38 در سال 2017 ارتقا یافته است.

رشد ثبت پتنت بین‌المللی مخترعان ایرانی

کانون پتنت ایران، امور مرتبط به حوزه مالکیت فکری و ثبت اختراع را در تمامی حوزه های علم و فناوری عهده دار است. ثبت اختراعات در ادارات ثبت اختراع معتبر دنیا، حمایت 90درصدی از کل هزینه های ثبت اختراع در ادارات ثبت اختراع معتبر دنیا، ارائه مشاوره فنی و تخصصی در زمینه نگارش متن اختراع (Draft) استاندارد، ارزیابی درخواست های ثبت اختراع داخلی ارجاع شده از اداره کل مالکیت صنعتی ایران و ایجاد بانک اطلاعات اختراعات ثبت شده معتبر برخی از اقداماتی است که این مرکز انجام می دهد.

تصویرها
رشد ثبت پتنت بین‌المللی مخترعان ایرانی
نمایش موجودیت‌ها