date_range دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۴:۰۰ ب.ظ

رشد و بهره‌وری استارتاپ‌ها در گروی شفافیت

رشد و بهره‌وری استارتاپ‌ها در گروی شفافیت
منبع خبر: فرصت امروز
دسته خبری: اقتصاد|بورس

نمایندگان صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و استارتاپ های عضو انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در فرابورس ایران گردهم آمدند تا در یک نشست هم اندیشی پیرامون انتظارات، دغدغه ها و چالش های حوزه کاری خود درخصوص روش های تزریق سرمایه و چگونگی سرمایه گذاری روی استارتاپ ها به بحث و تبادل نظر بپردازند.

به گزارش سنا، در ابتدای این نشست که در ادامه سلسله نشست های هم اندیشی میان فعالان حوزه استارتاپی و سرمایه گذاران و پس از رویداد فین استارز 2018 برگزار شد، معاون پذیرش و ناشران فرابورس به ارائه توضیحاتی درخصوص الزامات و روش های تامین مالی استارتاپ ها از طریق ظرفیت های فرابورس پرداخت و مهم ترین اصل اثرگذار را برای حضور کسب و کارهای اینترنتی در فضای بازار سرمایه «رعایت شفافیت و اصول حاکمیت شرکتی» عنوان کرد.

رشد و بهره‌وری استارتاپ‌ها در گروی شفافیت

سید مهدی علم الهدی با بیان اینکه فرابورس ایران تلاش می کند تا با بهره گیری از ظرفیت های قانونی بازار سرمایه، طیف وسیعی از صاحبان مشاغل و کسب وکارها را مانند استارتاپ ها تحت پوشش قرار داده و تامین مالی کند، گفت: یکی از مهم ترین برنامه هایی که در چند سال اخیر در دستور کار فرابورس قرار داشته بحث تامین مالی نوآوری و اتصال زنجیره های مختلف یک زیست بوم دانش بنیان با سرمایه گذاران است که ماحصل آن منافع دوسویه ای را برای کسب و کار های مبتنی بر دانش، بازار سرمایه و در نهایت اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت.

علم الهدی از بورس های اروپایی، آسیایی و آمریکایی به عنوان بورس هایی یاد کرد که تعامل بسیار نزدیکی با شرکت های نوآور دارند، زیرا به این نتیجه رسیده اند که این شرکت ها ضمن آنکه ارزش افزوده بالایی دارند و ثروت آفرینی زیادی برای اقتصاد به ارمغان می آورند و جذب آنها در بورس موجب مقاوم سازی بازار سرمایه نیز می شوند.

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران با تاکید بر اینکه آینده اقتصاد ایران دست شرکت هایی خواهد بود که می توانند بیش از بازدهی یک اقتصاد سنتی ثروت آفرینی کنند، ادامه داد: ورود استارتاپ ها به بازار، ضمن اینکه اشتغال و پویایی را در اقتصاد به ارمغان می آورد، درون زا بودن اقتصاد دانش بنیان و برون گرایی را نتیجه می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مراحل تامین مالی نوآوری از طریق مکانیزم های فرابورس ایران را به این ترتیب تشریح کرد که اگر ایده، تکنولوژی، اختراع، طرح صنعتی و . . . قابل ثبت باشد و در فهرست عرضه های بازار دارایی فکری فرابورس قرار گیرد، امکان تامین مالی آن از این طریق این بازار فراهم است و نوع تامین مالی آن نیز بستگی به مذاکراتی که صورت می گیرد، دارد.

تصویرها
رشد و بهره‌وری استارتاپ‌ها در گروی شفافیت
نمایش موجودیت‌ها