date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بدترین قتل دسته‌جمعی استرالیا غیر تروریستی شناخته شد

بدترین قتل دسته‌جمعی استرالیا غیر تروریستی شناخته شد
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: سیاست|خانواده

دیوان عالی ایالت ویکتوریای استرالیا یک مرد استرالیایی را به‌عنوان عامل حمله به دهها عابر پیاده در ملبورن در سال گذشته که 6 نفر کشته و دهها مجروح برجای گذاشت، مجرم شناخت و اگرچه آن را غیرتروریستی اعلام نمود اما این واقعه را بدترین قتل دسته‌جمعی این کشور در تاریخ 22 سال اخیر این کشور معرفی کرد.

به گزارش ،

یک مرد استرالیایی سال گذشته با خودرو پرسرعت خود دهها نفر از مردمی که برای خرید در یک مرکز تجاری و شلوغ در ملبورن حضور داشتند، حمله کرد و بسیاری از آنها را زیر گرفت.

طبق این گزارش حمله جیمز گارگا سولاس James Gargasoulas تبعه 28 ساله استرالیایی به مردم در ژانویه سال گذشته علاوه بر قتل 6 نفر موجب مجروح شدن 27 نیز شد که درمیان کشته شدگان یک دختر 10 ساله و یک کودک نیز بودند.

گزارش پلیس استرالیا در این دادگاه حاکی از آن بود که این حمله تروریستی نبوده اما طبق این گزارش این فرد با سوابق جنایی دیگر بدترین پرونده قتل دسته جمعی را دراین کشور در بیش از دو دهه اخیر رقم زده است.

جرائم مواد مخدر، خشونت خانگی از جمله سوابق بزهکاری این راننده استرالیایی اعلام شده است.

طبق گزارش ای بی سی نیوز این حادثه بدترین قتل دسته جمعی پس از حمله پورت آرتور استرالیا در سال 1996 در جنوب این کشور محسوب می شود که یک فرد مسلح تعداد زیادی از مردم را به رگبار گلوله بست و 35 نفر را کشت و دهها نفر را زخمی کرد.

درحادثه سال گذشته، خودرو راننده استرالیایی پس از دخالت نیروهای پلیس متوقف شد.

استرالیا در سال های اخیر شاهد حملات تروریستی و غیرتروریستی متعددی در مراکز عمومی این کشور بوده است.

روز جمعه گذشته نیز یک مرد جوان در ملبورن استرالیا با چاقو به عده ای از مردم در یک مرکز تجاری حمله کرد.

پلیس استرالیا عامل این حمله را که یک کشته و 2 نفر زخمی برجای گذاشت، تبعه سومالی و تحت تاثیر گروه تروریستی داعش دانست که به ضرب گلوله های نیروهای پلیس از پای درآمد.

طبق گزارش رسانه ای نهادهای امنیتی استرالیا در سال 2016 دستکم 12 طرح تروریستی را در این کشور خنثی کرده اند که تعدادی از آنها توسط اعضای گروه تروریستی داعش موسوم به 'گرگ تنها' برنامه ریزی شده بود.

 

نمایش موجودیت‌ها