date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۳۳:۰۰ ب.ظ

گزارش لحظه به لحظه انگلیس 1 - کرواسی 1 / وقت‌های اضافه تعیین‌کننده فینالیست

گزارش لحظه به لحظه انگلیس 1 - کرواسی 1 / وقت‌های اضافه تعیین‌کننده فینالیست
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و کرواسی در چارچوب رقابت‌های جام جهانی 2018 چهارشنبه از ساعت 22:30 هم رفتند.

به گزارش ،

دو تیم ملی کرواسی و انگلیس برای رسیدن به دیدار نهایی جام جهانی روسیه برابر هم به میدان رفتند.

کرواسی ۰ - ۱ انگلیس

داور: جونیت چاکر (ترکیه)

ورزشگاه: لوژنیکی

گل: تریپیر (۵) برای انگلیس

کارت زرد: -

کارت قرمز: -

ترکیب کرواسی: دنیل سوباسیچ، ورسالیکو، استرینیچ، ایوان پرشیچ، لاورن، ایوان راکیتیچ، مودریچ، مارسلو بروزوویچ، ماریو مانژوکیچ، آنته ربیچ و ویدا

ترکیب انگلیس: جردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جسی لینگارد، جردن هندرسون، هری کین، استرلینگ، تریپیر، اشلی یانگ و دله الی

در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی روسیه، دو تیم کرواسی و انگلیس برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید:

نیمه اول

بازی با سوت داور ترکیه‌ای آغاز و تلاش دو تیم برای رسیدن به دیدار نهایی شروع شد. در دقیقه ۵ بازی تریپیر موفق شد با کاشته زیبا دروازه کرواسی را باز کند و اولین موقعیت بازی تبدیل به اولین گل بازی شود.

انگلیسی ها حتی پس از به ثمر رساندن گل زودهنگام نیز به بازی برتر خود ادامه دادند و بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند.

در دقیقه 13 کرنر ارسال از سمت چپ دروازه کرواسی، با ضربه سر خطرناک مگوایر همراه شد که توپ با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

کرواسی پس از شوک اولیه و گذشت 15 دقیقه از زمان مسابقه، به بازی مسلط شد و سعی در نزدیک شدن به دروازه انگلیس و جبران گل خورده داشتند.

در دقیقه 19 شوت پرشیچ از راه دور با برخورد به پای مدافع انگلیس با اختلاف بسیار کم به کنار دروازه سه شیرها رفت که داور به اشتباه کرنر اعلام نکرد.

در دقیقه 22 اشتباه عجیب مدافعان کرواسی ، موقعیتی عالی را برای انگلیسی ها به وجود آورد که ضربه هری کین در مصافی تک به تک با دروازه بان به کنار دروازه سوباسیچ رفت. البته آفساید کین نیز اعلام شد.

کرواسی تنها برای دقایقی صاحب توپ و میدان بود و دوباره انگلیسی ها بازی برتری را به نمایش گذاشتند.

در دقیقه 30 هری کین یک فرصت فوق العاده دیگر را از دست داد و در مصاف تک به تک با سوباسیچ ناکام بود؛ در برگشت نیز او دروازه تقریبا خالی را نتوانست باز کند و سپس آفساید این بازیکن اعلام شد.

در دقیقه 31 بروزویچ در محوطه جریمه انگلیس صاحب توپ شد اما شوتش را به مرکز دروازه زد و پیکفورد به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه 35 حرکت فوق العاده هماهنگ و زیبای بازیکنان انگلیس در نزدیکی دروازه کرواسی و توپی که در نهایت پشت محوطه جریمه به لینگارد داده شد اما شوت خطرناک این بازیکن  به کنار دروازه رفت تا کروات ها همچنان خوش شانس باشند که تا اینجا فقط یک بار دروازشان باز شده باشد.

این نیمه در ادامه آرام و متعادل دنبال شد و در نهایت با پیروزی یک بر صفر انگلیس به پایان رسید.

نیمه دوم نیز متعادل و نه چندان سریع آغاز شد. کروات ها به دنبال زدن گل تساوی بودند اما انگلیسی ها اجازه نزدیک شدن آنها را به دروازه شان نمی دادند.

کروات ها که هر دو بازی قبلیشان 120 دقیقه ای شد و با پیروزی در ضربات پنالتی به نیمه نهایی رسیدند، در این مسابقه کاملا خسته تر از انگلیسی ها به نظر می رسند و به هیچ وجه نتوانتسند بازی شادابی که در دیدارهای قبل به خصوص در مرحله گروهی به نمایش می گذاشتند را انجام دهند. هافبک های پا به سن گذاشته کروات ها به خصوص مودریچ و راکیتیچ در تا این دقیقه از مسابقه در بازیسازی ناکام بودند و بازی خوبی به نمایش نگذاشتند.

رحیم استرلینگ در دقیقه 63 مدافعان کرواسی را در محوطه جریمه این تیم به هم ریخت اما در نهایت مدافعان توپ را از او گرفتند و دور کردند.

در دقیقه 65 حمله خطرناک کرواسی به سمت دروازه انگلیس یک موقعیت خوب را ایجاد کرد که شوت پرشیچ به مدافعان انگلیس برخورد کرد و این فرصت هم از دست رفت.

در دقیقه 68 فشار کرواسی بالاخره نتیجه داد و این تیم به گل تساوی رسید. ارسال عالی ورسالیکو از جناح راست روی دروازه انگلیس را پرشیچ با پا بالاتر از سر مدافع انگلیس زد و توپ درون دروازه پیکفورد قرار گرفت.

دقیقه 72 پرشیچ فرصتی بسیار عالی برای زدن گل دوم خودش و کرواسی داشت که این بار بدشانس بود و شوت او در مصافی تقریبا تک به تک با دروازه بان انگلیس به تیر دروازه این تیم برخورد کرد.

پس از زدن گل تساوی کرواسی، جریان بازی کاملا عوض شد و این تیم بازی هجومی تر و بهتری را نسبت به انگلیس انجام داد و سه شیرها برای دقایقی کاملا سردرگم بودند.

نمایش موجودیت‌ها