date_range دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۱۵:۰۰ ق.ظ

رشد معاملات مسکن در اردیبهشت‌ماه+ جدول

رشد معاملات مسکن در اردیبهشت‌ماه+ جدول
منبع خبر: افکار نیوز

تعداد معاملات آپارتمان مسکونی شهر تهران در اردیبهشت‌ماه سال 1397 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش ،

 در اردیبهشت ماه سال جاری، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵۹.۸ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۴.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

براساس گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران معادل ۱۲۵.۵ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۷.۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

رشد قابل توجه حجم معاملات در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به ماه قبل، عمدتاً ناشی از تعداد کم معاملات ثبت شده در فروردین ماه بوده که متاثر از تعطیلات نوروز هرساله در سطحی بسیار پایین‌تر از سایر ماه‌های سال رقم می‌خورد.

همچنین در این ماه، واحد‌های مسکونی با سطر زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع، ۵۵.۶ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند که از این میان، بیشترین سهم از معاملات انجام شده نیز به واحد‌های مسکونی با زیربنای «۶۰ تا ۷۰» متر مربع اختصاص داشته است.

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱ و ۹.۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

رشد معاملات مسکن در اردیبهشت‌ماه+ جدول

 

تصویرها
رشد معاملات مسکن در اردیبهشت‌ماه+ جدول
نمایش موجودیت‌ها