date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۴۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مهدوی‌کیا: پرسپولیس می‌تواند با قهرمانی آسیا، طلسم‌شکنی کند

مهدوی‌کیا: پرسپولیس می‌تواند با قهرمانی آسیا، طلسم‌شکنی کند
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

مهدی مهدوی‌کیا دگفت: بازی با السد خیلی سخت است و هیچ‌وقت نباید از کنار ژاوی حتی در سن بالا به‌راحتی رد شد.

به گزارش ،

مهدی مهدوی‌کیا بازیکن اسبق پرسپولیس در رای‌گیری مربوط به بهترین مدافع تاریخ جام ملت‌ها بیشترین آرا را کسب کرده تا سومین بازیکن ایرانی پس از علی دایی و علی کریمی باشد که در آسیا بهترین عناوین را برای فوتبال کشورمان تصاحب می‌کند. به بهانه این افتخارات و بازی‌های پرسپولیس در آسیا و... گفت‌وگویی با کیا داشتیم. 
* آقامهدی تبریک، در آستانه انتخاب به عنوان بهترین مدافع راست آسیا هستید.
ممنون بالاخره این عنوان برای فوتبال ما افتخار است، اما من که مدت‌هاست از فوتبال ایران دورم. 
* اما بازی‌هایی که در آسیا و جام جهانی برای تیم ملی انجام دادید از یاد‌ها فراموش نمی‌شود.
خدا را شکر تا روزی که در تیم ملی بودم نهایت تلاشم را برای کسب بهترین بازی‌ها انجام دادم. از پرسپولیس و تیم ملی به فوتبال اروپا رسیدم و پوشیدن پیراهن تیم ملی را همیشه برای خودم افتخار می‌دانم. 
* علی دایی و علی کریمی قبل از شما عنوان بهترین مهاجم و بهترین هافبک جام ملت‌ها را کسب کردند در این رابطه چه صحبتی دارید؟
همه می‌دانند علی دایی چه گل‌ها و چه بازی‌هایی برای تیم ملی انجام داده و چه افتخاراتی را برای فوتبال ایران کسب کرده از سوی دیگر بازی علی کریمی و تکنیک ناب علی همیشه زبانزد عام و خاص بوده، بازیکنی که با توپ هر کاری دلش می‌خواست انجام می‌داد و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ ایران و آسیا بود. 
* آقامهدی، پرسپولیس در آسیا در کسب عناوین هت‌تریک کرده.
بالاخره پرسپولیس و تیم ملی ایران سابقه روشنی در آسیا دارند و من هم افتخار می‌کنم بازیکن پرسپولیس بودم و در آسیا بازی‌های قابل قبولی را ارائه دادم و حالا هم شاهد آن هستیم که سه بازیکن از پرسپولیس جزو بهترین بازیکنان تاریخ جام ملت‌ها انتخاب شده‌اند، افتخاری که مایه مباهات من و سایر فوتبال‌دوستان ایرانی خصوصاً هواداران پرسپولیس است. پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران و آسیاست و همه می‌دانند در این تیم چه بازیکنانی از گذشته حضور داشته و دارند. پرسپولیس یک بار قهرمان جام در جام شده و یک بار هم قهرمانی در این جام را با بدشانسی از دست داده است. در باشگاه‌های آسیا هم سوم آسیا شدیم که اگر کمی خوش‌شانس‌تر بودیم قادر به صعود به فینال بودیم، عنوانی که امیدوارم پرسپولیس فعلی آن را کسب کند. 
* پرسپولیس فعلی می‌تواند در آسیا عنوان قهرمانی کسب کرده و طلسم‌شکنی کند؟
برانکو تیم خوبی ساخته، تیمی که در سه فصل اخیر بهترین تیم ایران بوده و دو قهرمانی در لیگ و یک نایب‌قهرمانی در سطح اول فوتبال کشور حاصل آن‌ها بوده است. پرسپولیس امسال بعد از محرومیت با مشکلاتی مواجه شد، اما پرسپولیسی که من می‌بینم حرف‌های زیادی در آسیا برای گفتن دارد و حتی می‌تواند طلسم‌شکنی کرده و قهرمان شود. 
* در مورد بازی برگشت پرسپولیس مقابل السد چه صحبتی دارید؟
بازی با السد خیلی سخت است و هیچ وقت نباید از کنار ژاوی حتی در سن بالا به راحتی رد شد. پرسپولیس در بازی رفت با ارائه یک بازی منطقی موفق شد حریف را شکست دهد و بردی بزرگ در خانه تیم حریف کسب کند، بردی که امید‌های زیادی را برای پیروزی در دیدار برگشت و صعود به فینال به وجود آورد. 
* از بین دو تیم کره‌ای و ژاپنی کدام‌یک را برای پرسپولیس در فینال حریف بهتری می‌دانید؟
هر دو تیم از جمله بهترین تیم‌های فوتبال آسیا هستند، تیم‌هایی که کاملاً حرفه‌ای هستند، اما پرسپولیس فعلی هم فاکتور‌های مثبت زیادی دارد که می‌تواند شرایط را به سود پرسپولیس تغییر دهد. تیم یکدل، متحد و یکدستی که برانکو ساخته خیلی خوب بازی می‌کند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. چند سال قهرمانی شخصیت خوبی به پرسپولیس داده و توانسته انتظارات واقعی هوادارانش را برآورده سازد، تیمی که امیدوارم بتواند خواسته دیگر طرفدارانش را که همان قهرمانی آسیاست برآورده سازد. فراموش نکنید الدحیل تیم کوچکی نبود که پرسپولیس حذفش کرد همچنین السد تیم گران‌قیمتی که پرسپولیس توانست آن را در زمین خودش شکست دهد. 
* در لیگ و جام‌حذفی شرایط سرخپوشان را برای کسب موفقیت چگونه ارزیابی می‌کنید؟
پرسپولیس با کمبود‌هایی مواجه است، اما با این وجود خیلی خوب کار کرده و با پیش بردن همین وضعیت تا نیم‌فصل و اضافه شدن بازیکنان جدیدش حتماً می‌تواند قهرمانی اش در لیگ را تکرار کند. جام‌حذفی هم البته جامی متفاوت نسبت به لیگ است و حتماً سرخپوشان با جدی گرفتن این جام از ابتدا در این جام هم می‌توانند قهرمان شوند.

 

نمایش موجودیت‌ها