date_range یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۴۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بازشماری آرای انتخابات سنا و فرمانداری در فلوریدای آمریکا

بازشماری آرای انتخابات سنا و فرمانداری در فلوریدای آمریکا
منبع خبر: افکار نیوز

در میانه اتهام‌زنی‌های مکرر نامزدهای انتخاباتی به یکدیگر در ایالت فلوریدا مقامات این ایالت در نهایت روز شنبه دستور بازشماری آرای انتخاباتی مجلس سنا و فرمانداری این ایالت را صادر کردند.

به گزارش ،

بدین ترتیب هجده سال پس از تجربه جدالی جنجالی در انتخابات ریاست جمهوری (۲۰۰۰)، بار دیگر ایالت آفتابی آمریکا در کانون منازعات نامزدهای انتخاباتی قرار گرفته است.

طبق دستور مقامات فلوریدا، ۶۷ بخش این ایالت تا اواسط روز شنبه فرصت دارند که مجموع آرای غیررسمی خود را به کمیسیون انتخاباتی این ایالت تسلیم نمایند.

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «نهادهای برگزار کننده انتخابات در حال بررسی یک رسوایی بزرگ دیگر در خصوص تقلب انتخاباتی در دو حوزه براوارد و پالم بیچ فلوریدا هستند».

این پیام ترامپ ساعاتی پس از آن منتشر شد که ریک اسکات، فرماندار جمهوری ‌خواه ایالت فلوریدا که در انتخابات میان‌ دوره‌ای سنای آمریکا با سناتور دموکرات بیل نلسون رقابت می ‌کرد؛ از ناظر حوزه انتخابیه براوارد شکایت کرد.

بنابر گزارشها، ریک اسکات در انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس سنا از رقیب دموکراتش جلو بود، اما بعد از شمارش آرای براوارد و پالم بیچ نتیجه رقابت را به نلسون واگذار کرد.

نمایش موجودیت‌ها