date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۳:۳۲ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

راهکار مردمی امیر ارتش برای ایجاد امنیت در مناطق مرزی

راهکار مردمی امیر ارتش برای ایجاد امنیت در مناطق مرزی
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: سیاست|دولت

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: اگر می‌خواهیم در مناطق مرزی، امنیت پایدار داشته باشیم باید نیازهای مردم را با توسعه همه‌جانبه برطرف کنیم.

به گزارش ،

امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در اولین کنفرانس بین‌المللی «امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلان شهرها، راهکارها و چالش‌ها» که صبح امروز(شنبه) در تالار وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: کشور پهناور ایران با قرار گرفتن در منطقه غرب آسیا، ضمن همسایگی با ۱۵ کشور، دارای مرزهای گسترده دریایی و زمینی است و از این حیث در رتبه بالایی قرار دارد.

وی افزود: امروز ۱۷ استان از استان های سرزمین ما با سایر کشورها هم مرز هستند و این موضوع می‌تواند فرصت خوبی برای مسئولان نظام ما باشد.

امیر نعمتی با اشاره به نا آرامی‌های مختلف در غرب آسیا گفت: متاسفانه امروز در تعدادی از کشورهای همسایه به واسطه نفوذ ابرقدرت‌ها، شرایط امنیتی خوبی حاکم نیست و نیروهای مسلح ما به دلیل عدم امنیت در برخی کشورهای منطقه، مجبور هستند تلاش مضاعفی را در برقراری امنیت انجام دهند؛ چراکه آن کشورها در درون، ناامن هستند و ما باید مراقب باشیم تا این ناامنی به مناطق مرزی‌مان سرایت نکند.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که بدون امنیت، هیچ فعالیتی به ثمر نخواهد نشست و این مقوله زیرساخت توسعه و پیشرفت است. نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری فرمانده معظم کل قوا و نیروهای مسلح مقتدر و مردم شجاع به ویژه مردم ساکن در مناطق مرزی، در غرب آسیا دارای امنیت خوبی است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه توسعه و پیشرفت، مکمل امنیت و لازم و ملزوم یکدیگر هستند گفت: اگر امنیت نباشد، توسعه محقق نمی شود و اگر نیازهای اولیه مردم تامین نشود، زمینه امنیت از بین می رود.

وی با بیان اینکه دغدغه امنیت در مرزها به واسطه توسعه و پیشرفت اقتصادی از بین می رود، افزود: اگر می‌خواهیم در مناطق مرزی، امنیت پایدار داشته باشیم، باید نیازهای مردم را با توسعه همه جانبه برطرف کنیم، وگرنه با پدیده قاچاق کالا و فعالیت های غیرقانونی مواجه خواهیم شد و مسلما پدیده قاچاق، تولید و اقتصاد داخلی کشور را بیمار می کند.

 

نمایش موجودیت‌ها