date_range دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۵۸:۰۰ ب.ظ

کویت از عربستان در قتل خاشقجی حمایت کرد

کویت از عربستان در قتل خاشقجی حمایت کرد
منبع خبر: افکار نیوز

دولت کویت امروز دوشنبه ایجاد هرگونه ائتلاف علیه عربستان سعودی در ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی را رد کرد.

به گزارش ،

روزنامه القبس چاپ کویت به نقل از معاون نخست‌وزیر این کشور نوشت: کویت در برابر کسانی که مایل به صدمه زدن به حاکمیت عربستان سعودی هستند، می‌ایستد.

«انس خالد الصالح»، معاون نخست‌وزیر کویت گفت: این کشور از اقدامات ناعادلانه علیه عربستان ناراحت است و از عربستان در برابر آنهایی که به دنبال آسیب رساندن به حاکمیت عربستان هستند، حمایت می کند.

در بحبوحه فشار فزاینده بین‌المللی بر عربستان، دولت کویت از مردم این کشور خواست تا اعلام نتایج تحقیقات در مورد ماجرای خاشقجی منتظر بمانند.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی از روز سه‌شنبه (دهم مهر) که به منظور دریافت مدارک موردنیاز برای ثبت ازدواجش واردکنسولگری عربستان در استانبول شد، دیگر هرگز رؤیت نشده است.

مقامات ترکیه معتقدند که او در داخل کنسولگری، شکنجه شده و به قتل رسیده است. رسانه‌های ترکیه‌ای نیز می‌گویند به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد خاشقجی در داخل ساختمان کنسولگری کشته شده و جسد او [برای انتقال به خارج از ساختمان] قطعه قطعه شده است.

دونالد  ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از مجازات شدید عربستان در صورت دست داشتن در ماجرای خاشقجی خبر داد. او در حالی از مجازات شدید عربستان سخن گفت که پیش از آن گفته بود توقف فروش سلاح به عربستان به معنای تنبیه آمریکاست.

یک مقام سعودی در پاسخ به اظهارات ترامپ درباره پرونده خاشقجی، بدون اشاره مستقیم به نام آمریکا تهدید کرد کشورش به هر اقدامی در رابطه با تحریم‌های اقتصادی، پاسخی شدیدتر خواهد داد.

نمایش موجودیت‌ها