date_range یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۱۲:۰۰ ب.ظ

سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه

سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه
منبع خبر: افکار نیوز

رئیس‌جمهوری ترکیه با اشاره به بازداشت «صالح مسلم» رهبر سابق حزب دموکراتیک کردهای سوریه در جمهوری چک اعلام کرد که از جمهوری چک انتظار تحویل سرکرده پ‌ی‌درا به ترکیه دارد.

به گزارش ،

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه امروز یکشنبه در ششمین نشست استانی حزب حاکم عدالت و توسعه در استان شانلی‌اورفه حاضر شد.

وی در ادامه به دستگیر شدن «صالح مسلم» سرکرده پ‌ی‌د در چک اشاره و اعلام کرد: سرکرده پ‌ی‌د دستگیر شده است. انتظار داریم که کشور چک وی را به ترکیه تحویل دهد.

در این میان، سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در اروپا، بازداشت صالح مسلم رئیس سابق این حزب در سفر به جمهوری چک را محکوم کرد.

حسین فقه درباره بازداشت صالح مسلم رئیس سابق این حزب در جمهوری چک گفت: پس از پیروزی‌های مقاومت در عفرین، حکومت ترکیه به شیوه‌های فریبکارانه خود متوسل شد. بازداشت صالح مسلم اقدامی غیر قانونی است که بر اساس درخواست دولت ترکیه صورت گرفت. صالح مسلم برای حضور در کنفرانسی بین المللی مربوط به مسائل خاورمیانه (غرب آسیا)، به پراگ سفر کرده بود و قرار بود در این کنفرانس سخنرانی کند. تلاش‌ها برای آزاد کردن صالح مسلم ادامه دارد و ما بازداشت او را محکوم می‌کنیم.

فقه افزود: صالح مسلم پس از بازجویی در جمهوری چک، در چند ساعت آینده آزاد خواهد شد. او هیچ ارتباطی با حزب کارگران کردستان ندارد.

 

نمایش موجودیت‌ها