date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۹:۰۰ ب.ظ

کشف سرنخ‌های جدید از قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی

کشف سرنخ‌های جدید از قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی
منبع خبر: افکار نیوز

کارشناسان پزشکی قانونی ترکیه در پی بازرسی از محل اقامت سرکنسول عربستان نمونه‌های یکسان با نمونه‌هایی که در کنسولگری عربستان پیدا شده است را کشف کردند.

به گزارش ،

کارشناسان پزشکی قانونی ترکیه در پی بازرسی از محل اقامت سرکنسول عربستان در استانبول نمونه‌های یکسان با نمونه‌هایی که در کنسولگری عربستان پیدا شده است را کشف کرده‌اند.

منابع آگاه در دفتر دادستان کل ترکیه می‌گویند این نمونه‌ها مدرک دیگری دال بر کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در داخل ساختمان کنسولگری است.

همچنین، طبق گزارش اِی‌بی‌سی، پزشکی که مظنون است خاشقجی را پس از ورودش به کنسولگری این کشور در استانبول، کشته و جنازه وی را قطعه قطعه کرده، در سال 2015 با بورس تحصیلی دولت سعودی  در رشته پزشکی قانونی از انستیتو ویکتورین ملبورن فارغ‌التحصیل شده است.

کشف سرنخ‌های جدید از قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی

دکتر التوبیدی، پزشکی که همزمان با ناپدید شدن خاشُقجی تصویر او در فرودگاه استانبول ثبت شده است

مقامات ترکیه می‌گویند که دکتر التوبیدی هنگام ورود و خروج از استانبول، یک اره مخصوص برای بریدن استخوان با خود به همراه داشته است!

خاشقجی از روز دوم اکتبر (10 مهر) که برای دریافت مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول رفت، دیگر نه هرگز دیده شده و نه صدایی از او شنیده شده و تمام گمانه‌زنی‌های دو هفته اخیر نیز حاکی از قتلِ سازماندهی‌شده او به دست حاکمیت عربستان است.

مقامات ترکیه‌ای می‌گویند نوار صوتی ضبط‌شده‌ای دارند که ثابت می‌کند او در داخل کنسولگری عربستان در استانبول پس از شکنجه شدن، کشته شده و جسد او برای انتقال به بیرون از ساختمان، قطعه قطعه شده است.

پایگاه روزنامه «ینی شفق» ترکیه نیز روز گذشته ( اینجا ) اعلام کرد توانسته است به صداهای ضبط شده‌ای دست یابد که از جزئیات قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در حضور محمد العتیبی، سرکنسول عربستان در استانبول پرده برمی‌دارد.

طبق اعلام ینی شفق، در یکی از نوارها، صدای محمد العتیبی، سرکنسول عربستان وجود دارد. طبق این مدارک، خاشقجی پیش از آنکه به قتل برسد، مورد شکنجه قرار گرفته بود. همچنین به نظر می‌رسد انگشت وی در حین بازجویی و پیش از آنکه سرش بریده شود، قطع شده است.

 

تصویرها
کشف سرنخ‌های جدید از قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی
نمایش موجودیت‌ها