date_range چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۸:۰۰ ق.ظ

خبر خیلی خوش آقای وزیر برای فرهنگیان بازنشسته

خبر خیلی خوش آقای وزیر برای فرهنگیان بازنشسته
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: جامعه|تحصیل

بطحایی با بیان اینکه پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا شهریورماه پرداخت می‌شود، گفت: ما نظرمان این بود حالا که قرار است تا شهریورماه پرداخت کنیم، به ترتیب اولویت به آن‌هایی که زودتر بازنشسته شدند، صددرصد پرداخت شود اما خود نمایندگان معلمان بازنشسته گفتند که سه قسط کنید ولی به همه سه قسط پرداخت شود.

به گزارش ،

 فرهنگیان بازنشسته حدود 10 ماه است که پیگیر پرداخت پاداش پایان خدمت خود هستند؛ آنها تاکنون چندین بار دست به تجمع زدند و نسبت به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت گلایه‌مند هستنند.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان، اظهار کرد: حدود 6 نفر از معلمان بازنشسته به نمایندگی از بازنشستگان فرهنگی به دفتر بنده آمدند و به آنها توضیح دادم که هیچ وزارتخانه‌ای نیست که پاداش 96 کارکنان خود را داده باشد.

وی با تاکید بر اینکه منظور شرکت‌ها نیست، گفت: اولین وزارتخانه‌ای که بنا بر تاکید دولت، پاداش پایان خدمت‌‌شان پرداخت می‌شود، آموزش و پرورش است.

بطحایی ادامه داد: پاداش پایان خدمت معلمان نسبت به بقیه کارمندان تا حدودی پایین‌تر است؛ مثلا ممکن است کارمندی در یک وزارتخانه‌ای 150 میلیون تومان پاداش بگیرد ولی معلمی داریم که 70، 80 میلیون تومان پاداش دارد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تاکید می‌کنم منظور بنده از عدم پرداخت پاداش‌ پایان خدمت، وزارتخانه‌هاست؛ ممکن است فردی بگوید برادر خانمم در بانک بوده است و پاداش پایان خدمتش را گرفته است ولی بنده صرفا درباره وزارتخانه‌ها صحبت می‌‌کنم.

وی با بیان اینکه پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا شهریور ماه پرداخت می‌شود، گفت: ما نظرمان این بود حالا که قرار است تا شهریور ماه پرداخت کنیم، به ترتیب اولویت به آن‌هایی که زودتر بازنشسته شدند، صد درصد پرداخت شود اما خود نمایندگان معلمان بازنشسته گفتند که سه قسط کنید ولی به همه سه قسط پرداخت شود. 

بطحایی در پاسخ به این پرسش که اولین بخش پاداش پایان خدمت فرهنگیان چه زمانی پرداخت می‌شود، اظهار کرد:  فکر می‌کنم از 10 روز آینده اولین قسط پرداخت شود.

 

نمایش موجودیت‌ها