date_range جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مولاوردی: موازی‌کاری‌ها به اجرای منشور حقوق شهروندی لطمه می‌زند

مولاوردی: موازی‌کاری‌ها به اجرای منشور حقوق شهروندی لطمه می‌زند
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: سیاست|دولت

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی هنوز به یک گفتمان عمومی تبدیل نشده است.

به گزارش ،
شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در پاسخ به این سوال که منشور حقوق شهروندی تا چه میزان محقق شده است، گفت: ما در ابتدای راه هستیم و اینکه انتظار داشته باشیم که در این دو سال تمام مفاد این منشور عملیاتی شود انتظار واقع‌بینانه‌ای نیست.

 مولاوردی با بیان اینکه تمام ساز و کارهایی که برای اجرای منشور حقوق شهروندی تعبیه شده؛ هنوز عملیاتی نشده‌اند؛ افزود: باید تمامی این ساز و کارها عملیاتی شوند تا ما در ارزیابی‌های خود به این نتیجه برسیم که تا چه حد موفق بوده‌ایم و تا چه میزان موانع اجرای این منشور را توانسته‌ایم از سر راه برداریم.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه چالش‌های گوناگونی در راه اجرای کامل منشور حقوق شهروندی وجود دارد, اظهار کرد: برخی از این چالش‌ها چالش‌هایی جهانی است و در تمام دنیا آن چالش‌ها وجود دارند؛ برخی از چالش‌ها منطقه‌ای، برخی ملی، برخی بومی و حتی برخی از چالش‌ها محلی است.

ابتکار افزود: اخیرا مکاتباتی با نهادهای مرتبط داشته‌ایم؛ از نهادهای مدنی خواستیم تا اولین گزارش ما را در خصوص میزان تحقق حقوق شهروندی نقد و ارزیابی کنند تا برای ارائه گزارش دوم که اسفند ماه سال جاری منتشر خواهیم کرد عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی با اشاره به موازی‌کاری‌هایی که در راه اجرای حقوق شهروندی وجود دارد, گفت: موازی‌کاری‌ها و پراکنده‌کاری‌ها به اجرای منشور حقوق شهروندی لطمه می‌زند؛ ما در حال فراهم کردن ساز و کاری هستیم که به کمک آن، تمامی اقدامات نهادها و سازمان‌های مختلف در اجرای حقوق شهروندی موجب هم‌افزایی یکدیگر شوند.

مولاوردی ادامه داد: حقوق شهروندی هنوز به یک گفتمان عمومی تبدیل نشده است و هنوز تا رسیدن به آن فاصله داریم؛ البته راه زیادی نمانده است؛ مقدمات این مساله فراهم شده و پرسشگری جای خود را باز می‌کند.

 

نمایش موجودیت‌ها