date_range دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نظر کارشناسان داوری درباره پنالتی پرسپولیس مقابل سپاهان

نظر کارشناسان داوری درباره پنالتی پرسپولیس مقابل سپاهان
منبع خبر: افکار نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

کارشناسان داوری معتقدند پنالتی پرسپولیس در دیدار برابر سپاهان اشتباه بود؛ اغلب آن‌ها بر این باورند که پیش از برخورد توپ با دست مدافع سپاهان، منشا مرتکب خطا شده و داور بایستی به سود سپاهان سوت می‌زد؛ هرچند عده‌ای هم می‌گویند اصلا خطای هندی رخ نداده است.

به گزارش ،

حیدر سلیمانی درباره قضاوت علیرضا فغانی در دیدار پرسپولیس و سپاهان گفت: فغانی تا اواخر بازی قضاوت خوب و عادلانه‌ای داشت و در بیشتر صحنه‌ها کارت‌های به موقع به بازیکنان نشان داد و روی صحنه‌ای که کی‌روش استنلی گل زد به درستی آفساید اعلام شد.

وی در ادامه درباره صحنه پنالتی پرسپولیس هم گفت: من فکر می‌کنم فغانی در این صحنه دچار اشتباه شد و این صحنه پنالتی نبود چراکه پیش از اینکه اتفاقی در محوطه جریمه رخ دهد منشا روی مدافع حریف مرتکب خطا شد و باید خطای او را ابتدا اعلام می‌کرد البته من فکر می‌کنم در ادامه در برخوردی که روی خط محوطه پنج‌ونیم متر بین مدافع سپاهان و علیپور رخ داد، فغانی پنالتی اعلام کرد که اگر صحنه خطای منشا را زودتر اعلام می‌کرد دیگر آن صحنه هم پنالتی نبود بنابراین فکر می‌کنم روی این صحنه داور دچار اشتباه شد .

وی در ادامه درباره تذکر فغانی به امیر قلعه‌نویی هم گفت: در اوایل نیمه نخست داور بازی تذکر جدی‌ای به امیر قلعه‌نویی و برخی بازیکنان سپاهان داد و همین موضوع باعث شد کمتر شاهد اعتراض از سوی کادر فنی سپاهان به داور شویم.

وی در پایان درباره اخراج کمال کامیابی‌نیا و کی‌روش استنلی گفت: ما که صحنه را ندیدیم اما احتمالا آن‌ها حرفی به داور زده‌اند که موجب شده فغانی با کارت قرمز آن‌ها را جریمه کند.

نظر دیگر کارشناسان داوری درباره پنالتی منجر به گل پرسپولیس در دقایق پایانی بازی در ادامه آمده است:

حسن نوشه‌ور: اول خطای منشا بود و بعد هند مدافع سپاهان اتفاق افتاد و داور نباید پنالتی می گرفت.

حسین جنگی: داور باید قبل از اعلام پنالتی خطای منشا را اعلام می کرد.

غلامعلی همیراد: ابتدا منشا خطا کرد و دست مدافع سپاهان هم در حالت عادی قرار داشت و داور به اشتباه پنالتی گرفت.

نوذر رودنیل: پنالتی درست بود، اما قبل از صحنه پنالتی منشا روی مدافع سپاهان مرتکب خطا شد که داور به دلیل شلوغی محوطه جریمه این صحنه را ندید.

سعید مظفری‌زاده: داور به درستی هند کی‌روش را اعلام کرد ولی قبل از این صحنه منشا روی مدافع سپاهان خطا کرده بود.

 

نمایش موجودیت‌ها