date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۴۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

هکرها از نقص امنیتی مرورگر مایکروسافت سواستفاده می‌کنند

هکرها از نقص امنیتی مرورگر مایکروسافت سواستفاده می‌کنند
منبع خبر: افکار نیوز

مرورگر IE به علت ضعف‌های متعدد امنیتی شهرت فراوانی دارد و این‌بار جان پیج محقق امنیتی هشدار داده که نحوه مدیریت فایل‌های MHT (که فرمتی مربوط به نحوه آرشیو کردن داده‌ها در وب است)، موجب می‌شود تا هکرها بتوانند از فایل‌های ذخیره شده در سیستم‌عامل ویندوز جاسوسی کرده و داده‌های ذخیره شده کاربران را سرقت کنند.

به گزارش ،

مرورگر IE به علت ضعف های متعدد امنیتی شهرت فراوانی دارد و این بار جان پیج محقق امنیتی هشدار داده که نحوه مدیریت فایل های MHT (که فرمتی مربوط به نحوه آرشیو کردن داده ها در وب است)، موجب می شود تا هکرها بتوانند از فایل های ذخیره شده در سیستم عامل ویندوز جاسوسی کرده و داده های ذخیره شده کاربران را سرقت کنند.

ویندوز فایل های MHT را به طور پیش فرض با استفاده از IE باز می کند و این مشکل ویندوزهای 7، 10 و سرور 20212 آر 2 را در بر میگیرد.

مایکروسافت هنوز وصله ای برای حل این مشکل عرضه نکرده و وعده داده که در آینده ای نزدیک و همزمان با عرضه بسته به روزرسان تازه خود این کار را انجام خواهد داد. مشکل یادشده می تواند امنیت صدها میلیون کاربر این مرورگر را به طور جدی به خطر بیندازد و لذا  کاربران بهتر است از مرورگرهای دیگری مانند کروم، فایرفاکس، اپرا و اج استفاده کنند.

نمایش موجودیت‌ها