date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رحیم‌پورازغدی: در کاهش جمعیت از غرب جلو افتاده‌ایم

رحیم‌پورازغدی: در کاهش جمعیت از غرب جلو افتاده‌ایم
منبع خبر: افکار نیوز

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بسیاری از نهادهای علمی و اجرایی کشور باید در برابر خدا نسبت به اغفال درباره مسائل جمعیت و خانواده در ایران پاسخگو باشند.

به گزارش ،

حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش تخصصی جنگ جهانی جمعیت با بیان اینکه بسیاری از نهاد‌های علمی و اجرایی کشور باید در برابر خدا نسبت به اغفال در برابر مسائل جمعیت و خانواده در ایران پاسخگو باشند ابراز داشت: در کاهش جمعیت از غرب جلو افتاده ایم آنان طی ۲۰۰ سال به این وضع رسیده اند و ما این راه را ببست ساله طی کرده ایم.

ازغدی با اشاره به اینکه غرب برای خلا‌های حاکمیتی ما در این زمینه برنامه ریزی می‌کند گفت: کنوانسیون حقوق کودک یکی از این موارد است که تحت عنوان آزار عاطفی امکان تربیت کودک را از والدین می‌گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه پاسخگوی مسائل اجتماعی امروز ما نیستند بیان داشت؛ در مساله جمعیت هنوز آیات و روایات بررسی نشده و حتی یک مقاله فقهی به نفع و یا علیه کنترل جمعیت نداشته ایم.

وی ادامه داد: هیچکس از خطر پیری جامعه سخنی نمی‌گوید و نگاه غیردینی و مادی گرایی و رشد منیت مانع فرزندآوری شده است.

ازغدی با اشاره به اینکه هیچ نظریه و تئوری دینی درخصوص فرزند آوری وجود ندارد خاطرنشان کرد: فرزندآوری در روایات و احادیث با جهاد برابر دانسته شده است.

نمایش موجودیت‌ها