date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۲۱:۰۰ ب.ظ

معاون استانداری کرمانشاه: از ظرفیت اشتغال حوزه ICT نباید غافل بود

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: حوزه ICT ظرفیت بسیار بالایی برای اشتغالزایی و درآمدزایی دارد و نباید در استان از آن غافل شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هدایت حاتمی عصر امروز(29 تیر) در نشست شورای اشتغال استان با بیان امروزه اهمیت حوزه ICT برای همگان به خوبی مشخص شده، اظهار کرد: دولت نیز بر حمایت جدی از این حوزه تاکید دارد.

وی با بیان اینکه ما نیز در استان از این حوزه حمایت خواهیم کرد، گفت: حوزه ICTمی تواند در رشد بخش های مختلف اقتصاد از صنعت و کشاورزی گرفته تا گردشگری و خدمات نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

حاتمی با بیان اینکه باید سهم استان را از درآمدزایی  و اشتغال حوزه ICT افزایش دهیم، گفت: بلحاظ نیروی انسانی ظرفیت خوبی در استان داریم و باید دانش آموختگان دانشگاهی در رشته های مرتبط را پای کار بیاوریم.

معاون استانداری کرمانشاه در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه همه بخش ها و دستگاه ها باید در خصوص ایجاد اشتغال در استان احساس مسئولیت کنند، گفت: هیچ دستگاهی نباید درخصوص موضوع مهم ایجاد اشتغال که ماموریت اصلی استان است، بی تفاوت باشد.

وی افزود: وظیفه همه دستگاه ها است که بستر اشتغال را فراهم کرده و فضای کسب و کار را بویژه برای فعالین بخش خصوصی و کارآفرینان فراهم کنیم.

باید 60 هزار فرصت شغلی ناخالص ایجاد و در سامانه رصد ثبت کنیم

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت مشاغل ایجاد و ثبت شده در سامانه رصد، گفت: بر اساس سند اشتغال استان امسال باید 60 هزار فرصت شغلی ناخالص و 21 هزار فرصت شغلی خالص در استان ایجاد کنیم و مبنا را برای ثبت در سامانه رصد فرصت های شعلی ناخالص قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه تعهد سه ماهه ابتدایی امسال ثبت 14 هزار و 917 فرصت شغلی ایجاد شده در سامانه رصد است، گفت: در این مدت 4622 فرصت شغلی در این سامانه ثبت شده که معادل 31 درصد هدف گذاری سه ماهه امسال است. البته این کل اشتغال ایجاد شده نیست و فرصت های شغلی بیشتری در این مدت ایجاد شده، اما در سامانه رصد ثبت نشده است.

وی همچنین به آخرین آمار پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در استان اشاره کرد و گفت: از مجموع 371 میلیارد تومان سهمیه مصوب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان تاکنون 297 میلیارد تومان آن در قالب 3177 طرح پرداخت شده که منجر به ایجاد اشتغال برای 5646 نفر شده است.

عزیزی در خصوص تسهیلات اشتغالزایی مناطق زلزله زده استان نیز گفت: از 600 میلیارد تومان تسهیلات  اشتغال مناطق زلزله زده استان تاکنون 361 میلیارد تومان تسهیلات به 16 هزار و 537 طرح با اشتغال 18 هزار و 66 نفر پرداخت شده است.انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها