date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۸:۱۱ ب.ظ

توسط وزنامه پرتیراژ آلمانی "بیلد" اتقاد از سفر وزیر خارجه پیشین آلمان به تهران

توسط وزنامه پرتیراژ آلمانی "بیلد" اتقاد از سفر وزیر خارجه پیشین آلمان به تهران
منبع خبر: بهارنیوز

گروه بین‌الملل: روزنامه پرتیراژ آلمانی "بیلد" با انتقاد از سفر "عجیب" زیگمار گابریل، رهبر پیشین حزب سوسیال‌دموکرات به تهران، دیدار او با علی لاریجانی را "پرسش‌برانگیز" خوانده است.

به نوشته این روزنامه گابریل که همراه با یک هیات اقتصادی به تهران سفر کرده، دیدارهایی با مقامات عالیرتبه دولتی از جمله حسین امیرعبداللهیان، مدیرکل امور بین‌‌المللی مجلس شورای اسلامی داشته که پیش‌تر فاجعه هولوکاست را انکار کرده و خواستار حذف اسرائیل از روی نقشه شده بود. تورستن فرای، نماینده پارلمان آلمان از حزب سوسیال مسیحی سفر گابریل به ایران را انتقادبرانگیز دانسته و گفته: «آقای گابریل دیگر وزیر خارجه آلمان نیست و دیدارهای او نمی‌توانند رسمی تلقی شوند.»
سخنگوی سیاست خارجی حزب دموکرات آزاد نیز نسبت به این اقدام گابریل اعتراض کرده است. به نوشته بیلد بیژن جیرسرایی، سیاستمدار ایرانی‌تبار این حزب، اقدام زیگمار گابریل را به عملکرد گرهارد شرودر، صدراعظم پیشین آلمان تشبیه کرده و گفته او نیز همانند شرودر در پی استفاده از سمت پیشین خود به عنوان وزیر خارجه برای تقویت ارتباطات تجاری و اقتصادی خود بوده است. گابریل در دولت پیشین آنگلا مرکل سمت وزارت امور خارجه را عهده‌دار بود. او اینک هیچ سمت دولتی ندارد و تنها به عنوان نماینده پارلمان فعالیت می‌کند.
 
نمایش موجودیت‌ها