date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۶:۰۰ ب.ظ

ایمنی و استانداردهای بالا در تولید خودرو رعایت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: تولیدکنندگان خودرو نقش موثری در ایمنی دارند و باید خودرو را با ایمنی و استانداردهای بالا تولید کنند و تمام استانداردهای لازم در یک خودرو وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید مجتبی علوی مقدم، امروز 24 آبان، در جشنواره هم‌پیمایی ایمنی رانندگان حرفه‌ای حمل و نقل جاده‌ای و ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های خراسان جنوبی اظهار کرد: در موضوع حمل و نقل همیشه سه موضوع انسان، راه و وسیله نقلیه نقش دارند.

وی با بیان اینکه برای اینکه این مثلث حمل و نقل وظیفه خود را به خوبی انجام دهد باید سیستم کنترلی نیز وجود داشته باشد، تصریح کرد: انسان موثرترین ضلع حمل و نقل است و کسانی که در حمل و نقل به عنوان راننده وارد عرصه رانندگی می‌شوند باید شاخصه‌هایی از جمله سلامت روحی و جسمی را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: به طور قطع ایمنی وسیله نقلیه، راه‌ها و رفع نقاط حادثه‌خیز مهم است و در سخت‌ترین شرایط نیز انسان باید با عقل و تدبیر و با رعایت سرعت مطئنه و دقت رانندگی کند تا مشکلات و آسیب‌ها کمتر شوند.

علوی مقدم با بیان اینکه راه ایمن و استاندارد نیز تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات دارد، تصریح کرد: نظارت دارای دو بخش نظارت انسانی و نظارت هوشمند است.

وی ادامه داد: امروز دنیا به سمت نظارت هوشمند حرکت کرده و در برخی از کشورهای توسعه یافته نیز حضور فیزیکی پلیس به حداقل ممکن رسیده و بیشتر کارها را با سیستم نظارت هوشمند انجام می‌دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم این سه عامل مهم انسان، راه و وسیله نقلیه را با دقت و آموزش و تلاش در کنار هم قرار دهیم و فرآیندها را دقیق تنظیم کنیم، حوادث به حداقل می‌رسد.

علوی مقدم اظهار کرد: تولیدکنندگان خودرو نقش موثری در ایمنی دارند و باید خودرو را با ایمنی و استانداردهای بالا تولید کنند و تمام استانداردهای لازم در یک خودرو وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه نگاه پلیس نگاه خادمانه است، افزود: بسیاری از رانندگان که با مشکلات مالی مواجه هستند اما کار حمل و نقل را انجام می‌دهند و سختی‌ها را تحمل کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: طرح‌های مختلف پلیس مانند طرح بازگشایی مدارس یک سمبل است و این طرح‌ها به ما نشان می‌دهد که باید توجه بیشتری به رانندگی داشته باشیم اما این ایمنی نباید مربوط به یک ماه خاص باشد بلکه باید نکات ایمنی در طول سال رعایت شود.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها