date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۰۲:۱۱ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رجبی مطرح کرد؛ لزوم ورود بخش خصوصی به بازار مسکن

فرج الله رجبی؛ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص عدم تناسب بین قیمت مسکن و اجاره‌بها در کشور گفت : تا زمانی که تولید مسکن با هدف ایجاد توازن و تعادل بین عرضه و تقاضا نداشته باشیم مطمئناً موفق نخواهیم شد و در تامین بازار مسکن و کنترل قیمت ها به سرانجام نخواهیم رسید .

کمبود عرضه 1میلیون و500 هزار واحد مسکونی طی 3 سال اخیر

وی افزود : ما در سالهای گذشته یعنی از سال ۹۵ تا ۹۷ به ازای هر سال ۵۰۰ هزار واحد مسکونی از نیاز واقعی مسکن در جامعه عقب بودیم که نشان می دهد طی این سه سال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی کمتر از نیاز بازار مسکن عرضه شده است.

رجبی مطرح کرد؛ لزوم ورود بخش خصوصی به بازار مسکن

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش مسکن ما امروز تحرک مناسب را ندارد افزود: در بخش مسکن نیازی به اعتبار دولتی نداریم در این زمینه باید بخش خصوصی ورود کند که مطمئناً می‌تواند رونق شایانی در حوزه داد و ستد ایجاد کند.

رجبی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی، وزارت کار می توانند با تعامل بیشتر با یکدیگر سیاست های جدید و مناسبی در حوزه مسکن ایجاد کند که حداقل مردم امیدوار باشند که قیمت مسکن رشد فزاینده و غیر منطقی نخواهد داشت .

رونق بازار مسکن، رونق اقتصاد کشور را در پی دارد

رونق بازار مسکن در شرایط تحریمی فعلی، بهترین روش برای رونق اقتصاد کشور است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : در این راستا کمیسیون عمران هم باید برای جلوگیری از رکود بازار مسکن و کنترل قیمت‌ها ورود جدی‌تری کند چرا که نباید فراموش کنیم اگر بازار مسکن رونق پیدا کند اشتغالزایی نیز افزایش پیدا کرده که یکی از بهترین روش ها برای رونق اقتصاد کشور در شرایط تحریمی فعلی است.

 

پایان پیام/تصویرها
رجبی مطرح کرد؛ لزوم ورود بخش خصوصی به بازار مسکن
نمایش موجودیت‌ها