date_range دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۰۹:۱۳ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

هشدار اتحادیه اروپا در مورد تشدید تنش در منطقه

«مایا کوچیانچیک» سخنگوی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه درخصوص تنش زایی بیشتر در خاورمیانه هشدار داد.
هشدار اتحادیه اروپا در مورد تشدید تنش در منطقه

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از بروکسل، کوچیانچیک در کنفرانس مطبوعاتی گفت: به طور ویژه در مورد توییت خاصی اظهارنظر نمی کنم، اما در سطحی گسترده می گویم منطقه به عناصر بی ثبات کننده بیشتر نیاز ندارد.
وی افزود: ما به طور پیوسته به این مساله اشاره کرده و گفته ایم که باید از اقدامات تحریک آمیز خودداری و همه تلاش ها را بر تنش زدایی معطوف کرد.
سخنگوی موگرینی در واکنش به پیام توییتری ترامپ گفت، ترامپ در ادامه لفاظی های خود، ایران را در صورت تمایل به جنگ به نابودی تهدید کرده است.
تنش در منطقه خاورمیانه با سیاست های جنگ طلبانه آمریکا شدت یافته است. آمریکا پیشتر در ماه جاری حضور نظامی اش در خاورمیانه را افزایش داد و یک ناو هواپیمابر، موشک های پاتریوت، بمب افکن های ب - 52 و جت های اف - 15 را به منطقه اعزام کرد.
رئیس جمهوری آمریکا در عین حال پیشتر درخصوص روی ندادن جنگ در منطقه ابراز امیدواری کرد و به فاکس نیوز گفت که قصد درگیری نظامی با ایران را ندارد.
گزارش‌ها حاکی است که اختلافات در کاخ سفید در مورد ایران بالا گرفته و ترامپ که با ایستادگی ایران مقابل سیاست فشار حداکثری واشنگتن روبه رو شده، در دیدار با رئیس‌جمهوری سوئیس خواستار میانجیگری این کشور برای کاهش تنش‌ها شده است.


تصویرها
هشدار اتحادیه اروپا در مورد تشدید تنش در منطقه
نمایش موجودیت‌ها