date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۰:۱۶ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

راه‌اندازی خط هوایی اختصاصی در مازندران برای جابجایی گردشگران

استاندار مازندران از راه‌اندازی خط اختصاصی هوایی در مازندران برای جابجایی گردشگران خبر داد و گفت: توسعه صنایع دریایی سرفصل تنوع‌بخشی در صادرات دریای خزر است که می تواند بر کارآفرینی و اشتعال مولد در کشور بسیار موثر باشد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،  محمد اسلامی در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با بیان این‌که دریا  فرصت مغتنم و گران بها برای ملت ایران و همه کشور های پیرامون خزر است که متاسفانه به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار نگرفته است، اظهار کرد: صلح، ثبات و امنیت از عوامل تعیین کننده در دنیای تجارت محسوب می شود، و از آنجا که ایران چنین ویژگی دارد می تواند با کشورهای همسایه روابط تجاری خوبی برقرار کند.

وی با بیان این‌که دسترسی به اقیانوس هند در جنوب ، ضرورت فعال سازی کریدور شمال - جنوب را بیش از پیش می کند، گفت‌وگوهای دو روزه در همایش توسعه صادرات در خزر را بر اتخاذ تصمیمات جدید جهت توسعه روابط و دست یابی به همزیستی مسالمت آمیز پایدار بین کشور  موثر دانست.

وی با اشاره به اهمیت حمل و نقل دریایی به عنوان سرفصل دیگری از همکاری تجاری، از انجام سرمایه گذاری های گسترده در بنادر شمالی ایران به ویژه در زیرساخت های بندر امیرآباد خبر داد و گفت: یک خط هوایی اختصاصی در مازندران جهت جابجایی گردشگران و مسافران دریای خزر ایجاد می شود.

استاندار مازندران تاکید کرد:‌توسعه صنایع دریایی سرفصل تنوع‌بخشی در صادرات دریای خزر است که می تواند بر کارآفرینی و اشتعال مولد در کشور بسیار موثر باشد.

اسلامی همچنین محصولات باغی، صنایع پروتئینی و محصولات کشاورزی در مازندران را دیگر سرفصل توسعه صادرات از خزر  اعلام کرد و گفت: بندر امیر آباد از این حیث موقعیت بسیار مناسب دارد.

انتهای پیام/تصویرها
راه‌اندازی خط هوایی اختصاصی در مازندران برای جابجایی گردشگران
نمایش موجودیت‌ها