date_range شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۶:۱۱:۳۸ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

روسیه: پافشاری غرب مانع از مبارزه با تروریست‌های ادلب نمی‌شود

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با رد هرگونه اتهام غربی ها مبنی بر تشدید تنش ها در استان ادلب در شمال غرب سوریه توسط نظامیان مسکو و دمشق، گفت: برغم اصرار شرکای غربی مان مبنی بر آتش بس، ما همچنان به مبارزه با تروریست ها این منطقه ادامه خواهیم داد.
روسیه: پافشاری غرب مانع از مبارزه با تروریست‌های ادلب نمی‌شود

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم»، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد این سخنان را جمعه شب و در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته که با موضوع ادلب سوریه برگزار شده است.
نبنزیا تصریح کرد: پیمانی که میان روسیه و ترکیه در خصوص مناطق کاهش تنش در ادلب به امضای دو طرف رسید، حتی حاوی یک کلمه نیست که بر ضرورت محافظت از تروریست ها تاکید کند، بلکه برعکس، متن این توافقنامه بر تصمیم دو طرف برای مقابله با عناصر تروریستی تصریح دارد.
وی ادامه داد: روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت و یکی از کشورهای سه گانه ضامن مذاکرات صلح سوریه در آستانه تلاش هایش را ادامه خواهد داد.
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تصریح کرد: مذاکرات صلح آستانه بیش از هر توافق دیگری در کاهش تهدیدات تروریستی نقش داشته است و زمینه ساز آغاز روند سیاسی در سوریه است که مهم ترین مساله در شرایط کنونی این کشور به شمار می رود.
وی ضمن درخواست از غربی ها برای کنار گذاشتن «سیاست یک گام و دوهوای خود درباره سوریه»، از سازمان ملل متحد و سازمان های تابعه آن خواست که «از هرگونه اطلاعات غیر موثق درخصوص افرادی که به گفته آنها توسط سوریه و روسیه کشته شده اند، خودداری کنند.
این اظهارات نبنزیا در پاسخ به ادعای «مارک لوکوک» معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل متحد مطرح می شود.
لوکوک مدعی شده بود که از سه هفته گذشته تاکنون و آغاز درگیری های خونین در ادلب سوریه، تاکنون 160 غیر نظامی کشته شده اند.
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد افزود: ارقام و گزارش ها نشان از تلفات انسانی بی شمار در عملیات نظامی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در عراق دارد.
نبنزیا تصریح کرد: قاطعانه تمامی اتهامات در خصوص این که ما حقوق بین المللی را زیر پا گذاشته ایم، رد می کنیم، چرا که ارتش سوریه و روسیه، هرگز با غیر نظامیان نمی جنگند و دست به تخریب تاسیسات زیربنایی نمی زنند، بلکه تنها هدف ما تروریست ها هستند، موضوعی که بسیاری از شما (غربی ها) دوست ندارید از آن سخنی بگویید.
نماینده روسیه در سازمان ملل متحد افزایش تنش های اخیر در استان ادلب سوریه را ناشی از فعالیت دوباره تروریست ها دانست و افزود: تحریکاتی از سوی این تروریست ها علیه ارتش سوریه وجود دارد، افزون بر آن که آنان همیشه در حال تهدید پایگاه هوایی الحمیم ما در استان لاذقیه هستند.
نماینده دائم مسکو در سازمان ملل متحد تصریح کرد: مرکز روسی آشتی گروه های متخاصم در سوریه به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد، تروریست های جبهه النصره (هیات تحریر الشام) با استفاده از مواد شیمایی در شهر سراقب استان ادلب می خواهند، استفاده از آن را به گردن روسیه بیندازند و با این اقدام، دست به رفتارهای تحریک آمیز می زنند.
نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه به وقت محلی و به درخواست سه کشور کویت، بلژیک و آلمان و برای بررسی شرایط انسانی در ادلب سوریه برگزار شد.
ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه از اواخر ماه آوریل (اردیبهشت) حملاتی را به استان ادلب که تحت کنترل تروریست های مسلح است، انجام داده اند.
این حملات در واکنش به نقض مکرر توافق مربوط به مناطق کاهش تنش از سوی گروه های مسلح در حومه جنوبی ادلب و شمال استان حماه صورت گرفت.


تصویرها
روسیه: پافشاری غرب مانع از مبارزه با تروریست‌های ادلب نمی‌شود
نمایش موجودیت‌ها