date_range جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۸:۲۸ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

شرکت راه‌آهن دولتی آلمان به فعالیت خود در ایران خاتمه می‌دهد

به دنبال تحریم های جدید واشنگتن علیه تهران، شرکت راه آهن دولتی دوئچه باهن و دوئچه تلکان آلمان در حال پایان دادن به پروژه های خود در ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال تحریم های جدید واشنگتن علیه تهران، شرکت راه آهن دولتی دوئچه باهن و دوئچه تلکان آلمان در حال پایان دادن به پروژه های خود در ایران هستند.

تحریم های جدید دولت آمریکا علیه ایران هفته گذشته به اجرا گذاشته شده و تاکنون چندین شرکت اروپایی برنامه های خود برای سرمایه گذاری در این کشور را متوقف کرده اند.

شرکت دولتی دوئچه باهن آلمان از طریق شرکت تابعه خود یعنی دی بی انجینیرینگ اند کنسالتینگ، در 2 پروژه ایرانی مشارکت داشت.

سخنگوی شرکت دوئچه باهن گفت: « این پروژه ها در ماه های اوت و سپتامبر 2018 به اتمام می رسند... به دلیل تغییر رویه عملیات بانکی، ما قصد داریم به صورت دوستانه و به موقع به سرانجام برسانیم.»

به گفته سخنگوی دوئچه باهن، این شرکت در می 2018 برای اولین پروژه خود در ایران با شرکت راه آهن بنیاد ایسترن (بن ریل) ایران یادداشت تفاهم امضا کرده بود. پروژه دوم نیز، که حدود یک سال تا یک سال و نیم قبل شروع شد، یک قرارداد مشاوره با شرکت راه آهن دولتی ایران بود که بازسازی ساختار این شرکت را در بر می گرفت.

همچنین شرکت دتکون، یکی از شرکت های تابعه دوئچه تلکام نیز اعلام کرد که فعالیت تجاری خود در ایران را پایان داده است. دتکون در زمینه ارائه خدمات مشاوره به شرکت های فعال در صنعت ارتباطات فعالیت داشت. سخنگوی این شرکت مشاوره ای گفت: «تا زمانی که ما تصمیم به توقف فعالتی در ایران بگیریم، میزان فروش خدمات ما در سال 2018 به حدود 300 هزار یورو رسیده بود... با توجه به حساسیت روابط با ایران در سطح جهان، شرکت دتکون از اواسط ماه می به فعالیت خود در ایران خاتمه داده است.»

انتهای پیام/71تصویرها
شرکت راه‌آهن دولتی آلمان به فعالیت خود در ایران خاتمه می‌دهد
نمایش موجودیت‌ها