date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۰۲:۱۱ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پورابراهیمی نشست خود با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن را تشریح کرد: جذب نقدینگی مردم برای تولید سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار    خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح نشست امروز خود با معاونان وزیر راه و شهرسازی، گفت: این جسله با حضور مدیرعامل بانک مسکن و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن برگزار و مشکلات و مسائل مختلفی در حوزه های تولید مسکن مورد بررسی قرار گرفت.

 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه شرکت سرمایه گذاری مسکن وابسته به بانک مسکن و زیرمجوعه وزارت راه و شهرسازی است، افزود: با توجه به نیاز کشور به تولید حداقل سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی برای افراد فاقد مسکن و وجود نقدینگی زیاد در کشور در این جلسه بررسی راه های افزایش ظرفیت حوزه سرمایه گذاری در این بخش بررسی شد.

پورابراهیمی نشست خود با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن را تشریح کرد: جذب نقدینگی مردم برای تولید سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی

باید تحرکی در ساخت و تولید واحدهای مسکونی در کشور ایجاد شود

وی ادامه داد: هدف از برگزاری نشست این بود که شرکت سرمایه گذاری مسکن بتواند در ماموریت های تولید واحدهای مسکونی در کشور موفقیت حاصل کند، چراکه براساس آمارهای دریافتی وضعیت فعالیت های این شرکت مناسب نیست.

پورابراهیمی با بیان اینکه فعالیت ساخت مسکن مهر از پایان دولت دهم سال ها تا زمان روی کار آمدن اسلامی به عنوان وزیر راه و شهرسازی متوقف شد، تاکید کرد: با توجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی متولی حوزه تامین مالی در بانک مسکن است و بخش سازمان ملی زمین مسکن و موضوع بازآفرینی شهری در این وزارتخانه قرار دارد، باید تحرکی در ساخت و تولید واحدهای مسکونی در کشور ایجاد کند.

طراحی برنامه ای برای ایجاد تحرک در بخش مسکن

 وی افزود: مقرر شد براساس یک کار مشترک بین کمیسیون اقتصادی و تیم وزارت راه و شهرسازی اعم از مدیرعامل بانک مسکن و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن اقداماتی انجام و برنامه هایی طراحی شود تا تحرکی در بخش مسکن کشور ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، همچنین در تشریح نشست خود با انجمن صادرکنندگان فرآورده های هیدروکربنی، گفت: در این نشست صادرکنندگان فرآورده های هیدروکربنی، معاون اتاق بازرگانی، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مرکز پژوهش های مجلس حضور داشتند.

مسائل ارزی صادرکنندگان فرآورده های هیدروکربنی با تشکیل بازار متشکل ارزی قابل حل است

وی با بیان اینکه در این جلسه انجمن صادرکنندگان فرآورده های هیدروکربنی مشکلات خود در حوزه ارزی و بانکی و مسائلی که درباره تشخیص میزان مواد یارانه ای و غیریارانه ای را مطرح کردند، افزود: ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز در این جلسه عنوان کرد که بخشی از مشکلات این انجمن حل شده و برای رفع مابقی مشکلات مرتبط با این حوزه نیز تلاش می کند.

پورابراهیمی ادامه داد: موضوع مسائل ارزی صادرکنندگان فرآورده های هیدروکربنی با بحث تشکیل بازار متشکل ارزی قابل حل است و نه تنها مسائل این انجمن بلکه مشکل سایر تولیدکنندگان نیز رفع می شود.

ظرفیت ارزآوری بالای صادرات فرآورده های هیدروکربنی

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل تامین مالی صادرکنندگان فرآورده های هیدروکربنی مقرر شد که جلسه ای با مدیران بانک ها تشکیل و به این انجمن کمک شود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ارزآوری صادرات فرآورده های هیدروکربنی می توان با حمایت از این انجمن به اقتصاد کشور کمک کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، همچنین از تشکیل جلسه مشترکی با سازمان بورس اوراق بهادار و کالا برای تامین خوراک صادرکنندگان فرآورده های هیدروکربنی خبر داد./

پایان پیامتصویرها
پورابراهیمی نشست خود با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن را تشریح کرد: جذب نقدینگی مردم برای تولید سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی
نمایش موجودیت‌ها