date_range دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۱۰:۰۷ ق.ظ

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛ قطع برق کارخانه‌های تولیدی خسارت میلیاردی به همراه دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس فرسودگی تجهیزات نیروگاهی را عاملی برای راندمان پایین تولید دانست و گفت: برنامه‌ریزی و مدیریت مصرف در دستور کار مسئولان وزارت نیرو باشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛ قطع برق کارخانه‌های تولیدی خسارت میلیاردی به همراه دارد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به ضرورت اعمال مدیریت مصرف برق، گفت: گاهی قطع برق حتی به مدت یک دقیقه برای شرکت‌ها و کارخانه‌جات تولیدی خسارت‌های میلیاردی به دنبال دارد لذا باید با توجه اینکه مقام معظم رهبری سال جاری را "رونق تولید" نامگذاری کرده‌اند نباید اجازه رسیدن آسیب و خسارت به تولید کشور را داد.

فرسودگی تجهیزات نیروگاهی عاملی برای راندمان پایین تولید

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخورد با پرمصرف‌ها و تلاش برای مصرف بهینه ضروری است، افزود: با توجه به اینکه استان‌های مختلف کشور در چند ماه گذشته بارش‌های بسیاری را تجربه کرده‌اند باید تولید برق افزایش پیدا کند و حداقل قطعی برق مشاهده نشود اما فرسودگی تجهیزات نیروگاهی خود عاملی برای راندمان پایین تولید است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی و مدیریت مصرف به منظور جلوگیری از قطعی برق واحدهای مسکونی و تولیدی با توجه به ادامه فصل تابستان در دستور کار دقیق مسئولان وزارت نیرو و نظارتی باشد.

تغییر الگوی مصرف؛ مهمترین راه غلبه بر کمبود برق در تابستان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کشور باید در تولید برق، دیگر انرژی‌ها و محصولات مرتبط به جای رسد که دیگر وابسته به فروش نفت‌خام نباشد لذا تولید برق باید ازسوی مسئولان جدی گرفته شود، اضافه کرد: نوسان شدید و قطعی برق در اوج گرمای کم‌سابقه تیرماه 98، روزهای دشواری برای مدیریت انرژی کشور و مردم رقم زده که با توجه به محدودیت منابع، مهمترین راه سپری شدن این ایام تغییر الگوی مصرف، کاهش حداقل 10درصدی مصرف برق و تمرکز بیشتر بر انرژی‌های نو است.تصویرها
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛ قطع برق کارخانه‌های تولیدی خسارت میلیاردی به همراه دارد
نمایش موجودیت‌ها