date_range دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۶:۱۷ ب.ظ

تقویم اقتصادی هفته آینده شامل چه رویدادهای مهمی است؟

تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد بازارهای بین المللی طی روزهای آینده نیز همچنان تحت تاثیر تنش های تجاری بین آمریکا و شرکای بزرگ آن به خصوص چین و اتحادیه اروپا قرار خواهد داشت.

به گزارش اینوستینگ، تنش های تجاری بین قدرت های بزرگ اقتصادی جهان تاثیر منفی زیادی بر رشد و رونق اقتصادی کشورهای مختلف خواهد داشت.

بر اساس این گزارش جنگ تجاری مانع از انجام سرمایه گذاری های کلان و بزرگ خواهد شد. ترامپ به تازگی تهدید کرده است که تعرفه های سنگین تجاری علیه 500 میلیارد دلار واردات چین اعمال خواهد کرد.

بهانه اصلی ترامپ برای تشدید جنگ تجاری با چین کسری تجاری 375 میلیارد دلاری با این کشور طی سال گذشته است. ترامپ رسما چین و اتحادیه اروپا را به دستکاری در نرخ ارز متهم کرده است.

دومین رویداد مهم روزهای آینده دیدار ترامپ و ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا است. این نشست قرار است چهارشنبه با هدف بررسی روابط تجاری آمریکا و اتحادیه اروپا برگزار شود. پیش بینی می شود یونکر با یک پیشنهاد بزرگ تجاری به دیدار ترامپ برود.

آمریکا تهدید کرده است که تعرفه های سنگینی را علیه واردات خودروهای آمریکایی اعمال خواهد کرد.

سومین رویداد مهم انتشار آمارهای مربوط به درآمد شرکت های بزرگ آمریکایی از جمله گوگل، فیس بوک و آمازون است. تاکنون اکثر شرکت های آمریکایی توانسته اند درامد و سودی فراتر از حد انتظارات به دست آورند.

چهارمین رویداد مهم روزهای آینده انتشار آمارهای رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم 2018 میلادی است. این آمارهای مهم قرار است جمعه منتشر شود. این آمارها می تواند وضعیت سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده را بهتر مشخص کند.

پیش بینی می شود رشد اقتصادی آمریکا در این مدت به نرخ سالیانه 4.1 درصدی رسیده باشد که نسبت به سه ماه نخست دو برابر خواهد بود. این بهترین عملکرد رشد اقتصادی آمریکا از سه ماه 2014 میلادی است.

پنجمین رویداد مهم نیز نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه است. پیش بینی می شود بانک مرکزی اروپا در این نشست نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد.تصویرها
تقویم اقتصادی هفته آینده شامل چه رویدادهای مهمی است؟
نمایش موجودیت‌ها