date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۱:۳۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تحلیل تخصصی و همه‌جانبه تصادف کاشان-نطنز در کمیسیون ایمنی راه‌ها

درپی اعلام نظر اولیه مبنی بر قصور عامل انسانی تصادف اتوبوس با تانکر سوخت تهیه گزارش بررسی تخصصی و همه جانبه این سانحه تا روشن شدن زوایای مختلف آن، در کمیسیون ایمنی راه‌ها انجام می شود.

تحلیل تخصصی و همه‌جانبه تصادف کاشان-نطنز در کمیسیون ایمنی راه‌هابه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، درپی اعلام نظر اولیه مبنی بر قصور عامل انسانی تصادف اتوبوس با تانکر سوخت که مقصر بودن راننده کشنده تانکر سوخت از سوی کارشناسان  پلیس راهور، به طور رسمی اعلام شد، اما تهیه گزارش بررسی تخصصی و همه جانبه این سانحه تا روشن شدن زوایای مختلف آن، در کمیسیون ایمنی راه‌ها انجام  می شود.

مهران قربانی عضو هیات عامل نماینده این سازمان در امور ایمنی راه و حمل ونقل با اعلام این مطلب افزود: پس از بررسی سناریوهای مطرح درنحوه شکل‌گیری تصادف اتوبوس اسکانیا با کشنده تانکر سوخت که در مورخ 26/6/97 در محور آزادراهی کاشان - نطنز بوقوع پیوست و منجر به کشته شدن 19 نفر و مصدوم شدن 26 نفر گردید، نهایتاً جمع بندی کارشناسان پلیس راهور بر قصور راننده کشنده تانکر در انحراف به چپ ناگهانی به عنوان علت تامه تصادف قرار گرفت.

وی اظهار داشت:در گزارش کارشناسی تهیه شده، زنجیره شکل‌گیری این تصادف مورد بررسی قرار گرفته و جدا از علت تامه، به احتمال وجود خستگی راننده کشنده تانکر به علت ساعات رانندگی پیش از تصادف، با توجه به مسیرهای طی شده، اشاره شده است. در کنار شواهد ومستندات موجود، اظهارات افراد شاهد که به فاصله کمی از محل وقوع حادثه، در حین حرکت در آزادراه ناظر بر نحوه شکل گیری تصادف بوده‌اند در راستای تشخیص کارشناسان پلیس راهور در تعیین علت تامه تصادف است.تصویرها
تحلیل تخصصی و همه‌جانبه تصادف کاشان-نطنز در کمیسیون ایمنی راه‌ها
تحلیل تخصصی و همه‌جانبه تصادف کاشان-نطنز در کمیسیون ایمنی راه‌ها
نمایش موجودیت‌ها