date_range جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۰۵:۳۲ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پمپئو: می‌دانیم از حاکمیت ایران چه می‌خواهیم / انتقاد از جان کری

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به افزایش تنش‌ها میان واشنگتن و تهران اذعان کرد آمریکا برای به عقب برگرداندن ایران ، فشار وارد می‌کند و می داند از حاکمیت چه می‌خواهد.
پمپئو: می‌دانیم از حاکمیت ایران چه می‌خواهیم / انتقاد از جان کری

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مایک پمپئو با اشاره به افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا گفت: در جریان برجام شاهد افزایش قابلیت‌های موشکی ایران بودیم. قابلیت آن‌ها را در توانایی حوثی‌ها در یمن دیدیم. همه این‌ها به این دلیل بود که دولت اوباما در برابر ایران کوتاه آمد. در حال اعمال فشار برای به عقب برگرداندن ایرانی‌ها هستیم و در نتیجه این اعمال فشار، تنش‌ها افزایش می‌یابند.

وی افزود: می‌دانیم از حاکمیت ایران چه می‌خواهیم. کاملا بر دستیابی به آنچه می‌خواهیم، تمرکز داریم و تلاش می‌کنیم این کار را به شیوه‌ای انجام دهیم تا مطمئن باشیم هر دیپلمات، سرباز، ملوان و هر فردی که در نیروی دریایی و هوایی آمریکا خدمت می‌کند در امنیت است.

پمپئو ضمن انتقاد از جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا ادامه داد: اینکه وزرای خارجه پیشین به اقداماتی ادامه دهند که در زمان وزارت به آن‌ها می‌پرداختند، موضوعی تاریخی و کاملا غیرسازنده است. متوجه هستم که آن‌ها نظر متفاوتی دارند و در این مورد حق دارند اما مذاکره با سران جهانی و پیشنهاد دادن به آن‌ها مبنی بر اینکه منتظر ماندن برای پایان دولت کنونی، بهترین اقدام است تا به حال سابقه نداشته و کاملا با آنچه دولت‌های قبلی انجام داده‌اند، تفاوت دارد.

انتهای پیامتصویرها
پمپئو: می‌دانیم از حاکمیت ایران چه می‌خواهیم / انتقاد از جان کری
نمایش موجودیت‌ها