date_range جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۱۶:۴۱ ق.ظ

رحمانی: صاحبان بیت‌کوین موجب افزایش ارزش آن شدند

کارشناس ارز دیجیتال با اشاره به رکوردزنی بیت‌کوین، گفت: دارندگان بیت‌کوین در افزایش ارزش آن موثر بوده اند.
رحمانی: صاحبان بیت‌کوین موجب افزایش ارزش آن شدند

مسعود رحمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه بورس و بانک گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره افزایش ارزش بیت‌کوین در بازار جهانی، اظهار کرد: افزایش اخیر ارزش بیت‌کوین بیشتر از هر متغیری به رشد تقاضای این ارز در بازار جهانی مربوط است.

کارشناس ارزهای دیجیتال با تاکید بر این نکته که افزایش بیت‌کوین به عوامل گوناگونی مربوط می‌شود، افزود: عواملی مانند رشد تقاضا، تهدیدات سیاسی و اقتصادی جهان بر روند افزایش ارزش بیت‌کوین مؤثر است.

رحمانی با اشاره به افزایش تقاضای معامله‌گران به خرید بیت‌کوین، تصریح کرد: اخیراً برخی از مؤسسات سرمایه‌گذاری برای ورود به این بازار فعال شده‌اند و این بر تمایل دارندگان بیت‌کوین برای افزایش ارزش آن افزود.

وی با اشاره به شیب ملایم رشد ارزش بیت‌کوین خاطر نشان کرد: شیب ملایم به‌نوعی بیانگر آن است که دارندگان بیت‌کوین به‌مرور به اجماعی برای افزایش ارزش آن رسیده‌اند و این موضوع را در بازه زمانی چند ماه عملی کردند.

رحمانی کاهش ارزش بیت‌کوین در سال گذشته را به افزایش عرضه  آن دانست که به مرور جای خودش را به عطش تقاضا داده است.

به گزارش آنا، پس از یک ریزش بزرگ در سال گذشته، بیت کوین دوباره به‌ روزهای اوج خود بازگشته است و قیمت آن در معاملات با گذشتن از ۸۰۰۰ دلار به بالاترین سطح خود در   ۹ ماه اخیر رسیده است و این افزایش قیمت سریع بسیاری از تحلیل گران را در خصوص چرایی چنین اتفاقی شگفت‌زده کرده است.تصویرها
رحمانی: صاحبان بیت‌کوین موجب افزایش ارزش آن شدند
نمایش موجودیت‌ها