date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۷:۴۹ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نحوه بررسی تخلف مودیان مالیاتی مشخص شد

وکلای‌ملت نحوه بررسی تخلف مؤدیان مالیاتی را تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، بررسی لایحه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در دستورکار امروز (یکشنبه 25 آذر) نمایندگان در در صحن علنی قرار دارد.

وکلای‌ملت در جریان بررسی این لایحه با ماده (9) آن با 168 رای موافق، 3 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 

در ماده (9) آمده است: در صورتی که مؤدی برخی از فعالیت‌ها و یا معاملات خود را کتمان نموده، یا از صدور صورتحساب‌های خود از طریق سامانه مؤدیان خودداری کرده، یا در ثبت قیمت یا مقدار فروش مرتکب  اظهاری با بیش اظهاری شده است، سازمان موظف است موارد تخلف مؤدی را از طریق سامانه مؤدیان به اطلاع وی برساند.

در صورتی که مؤدی موارد مزبور را پذیرفته و آن‌ها را در کارپوشه خود در سامانه مؤدیان ثبت یا اصلاح کند، صرفا مشمول مجازات‌های موضوع ماده (22) این قانون خواهد شد. در صورتی که مؤدی آن موارد را نپذیرفته و از ثبت یا اصلاح آنها در سامانه مؤدیان امتناع کند، سازمان مراتب تخلف مؤدی را با اسناد و مدارک مثبته به هیئت حل اختلاف مالیاتی ارجاع می‌نماید. در صورت تایید تخلف توسط هیئت حل اختلاف مالیاتی، سازمان می‌تواند با مراجعه به مؤدی یا مطالبه دفاتر و اسناد او، نسبت به حسابرسی دوره‌های مالیاتی سال تخلف اقدام نماید. علاوه بر این، مؤدی متخلف مشمول مجازات موضوع ماده (22) این قانون خواهد بود.

انتهای‌پیام/

 تصویرها
نحوه بررسی تخلف مودیان مالیاتی مشخص شد
نمایش موجودیت‌ها