date_range شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۳۰:۵۸ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

یک مقام مسئول: سفر ولایتی به مسکو تصمیم دولت بود/ اعلام سیاست‌ها به کشورهای جهان

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه مشاور بین الملل مقام معظم رهبری و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران به انتخاب دولت، پیام روحانی را به کشورهای جهان منتقل کردند، گفت: لازم دیدیم تا سیاست های ایران را به کشورهای جهان اعلام کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ،محمود واعظی در خصوص مسائل مطرح شده پیرامون انتخاب علی اکبر ولایتی به عنوان فرستاده ویژه روحانی به روسیه به مهر گفت: فرستاده ویژه روحانی برای سفر به 27 یا 28 کشور را وزارت امور خارجه معرفی کرد و این موضوعی کاملا عادی است و کسانی به نادرستی دنبال پیچیده کردن این مسئله هستند.

وی افزود: همه این کسانی که رفتند پیام روحانی را بردند. درباره مسئله برجام لازم دیدیم تا سیاست های ایران را به کشورهای جهان اعلام کنیم که در این راستا وزارت امور خارجه تعدادی از کشورها و تعدادی از مسئولین را برای ارسال این پیام ها انتخاب کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: برخی از این مسئولین که توسط وزارت امور خارجه و دولت انتخاب شدند مانند ابتکار، جنیدی و اردکانیان از داخل دولت بودند و برخی دیگر هم مانند خرازی و ولایتی خارج از دولت بودند. برخی نیز مانند شخص ظریف یا سرمدی و انصاری از مجموعه وزارت امور خارجه انتخاب شدند و  این موضوعی عادی و مبتنی بر روال بود.

واعظی با بیان اینکه هیچ اتفاق و یا موضوع خاصی در این زمینه وجود نداشته گفت: خرازی که وزیر خارجه قبلی بودند، پیام روحانی را برای اطلاع رؤسای کشورها از تصمیم درباره برجام به ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، پرتغال و واتیکان بردند و سفر ولایتی به روسیه نیز در همین راستا بوده است.

انتهای پیامتصویرها
یک مقام مسئول: سفر ولایتی به مسکو تصمیم دولت بود/ اعلام سیاست‌ها به کشورهای جهان
نمایش موجودیت‌ها