date_range یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۱:۰۰ ب.ظ

بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو

بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو
منبع خبر: نسیم اقتصاد
دسته خبری: اقتصاد|خودرو

با آغاز طرح پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو، بازار خرید و فروش کد ملی در سایت‌های اینترنتی رونق پیدا کرده، موضوعی که از سوی این شرکت‌ها باید مورد استعلام قرار گیرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از فارس، کمتر از یک هفته است که برخی صنایع خودرو در کشور همانند سنوات گذشته اقدام به پیش فروش محصولات خود کرده اند این درحالی است که یکی از شرایط ضروری برای ثبت نام در سایت داشتن گواهینامه و عدم مالکیت خودرو برای متقاضایان است به نحوی که افراد فاقد این دو شرط به هیچ عنوان امکان خرید خودرو در این طرح را ندارند.

به همین دلیل افرادی که تاکنون خودرویی در اختیار نداشته اند در این بازار پرتلاطم خرید و فروش خودرو، از ضوابط دیگری استفاده کرده و اقدام به فروش کد ملی‌های خود کرده اند و در مقابل نیز متقاضیان خرید خودرو مشتریان پروپاقرص این کدملی‌ها شده و آن‌ها را خریداری می‌کنند.

با نگاهی به سایت‌های خرید و فروش اینترنتی می‌توان به راحتی نمونه‌هایی از این دست را دید که بسیاری از افراد کد‌های ملی خود را با قیمت‌های نجومی و هنگفت در معرض فروش قرار داده اند تا خریداران واقعی خودرو با وارد کردن کدملی آنها، در سایت ایران خودرو ثبت نام کنند.


               بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو
تصویرها
بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو
نمایش موجودیت‌ها