date_range یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو+عکس

بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو+عکس
دسته خبری: جامعه|خودرو

با آغاز طرح پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو، بازار خرید و فروش کد ملی در سایت‌های اینترنتی رونق پیدا کرده، موضوعی که از سوی این شرکت‌ها باید مورد استعلام قرار گیرد.

عصر بانک ؛کمتر از یک هفته است که برخی صنایع خودرو در کشور همانند سنوات گذشته اقدام به پیش فروش محصولات خود کرده اند این درحالی است که یکی از شرایط ضروری برای ثبت نام در سایت داشتن گواهینامه و عدم مالکیت خودرو برای متقاضایان است به نحوی که افراد فاقد این دو شرط به هیچ عنوان امکان خرید خودرو در این طرح را ندارند.

 

به همین دلیل افرادی که تاکنون خودرویی در اختیار نداشته اند در این بازار پرتلاطم خرید و فروش خودرو، از ضوابط دیگری استفاده کرده و اقدام به فروش کد ملی های خود کرده اند و در مقابل نیز متقاضیان خرید خودرو مشتریان پروپاقرص این کدملی ها شده و آنها را خریداری می کنند.

 

با نگاهی به سایت های خرید و فروش اینترنتی می توان به راحتی نمونه هایی از این دست را دید که بسیاری از افراد کدهای ملی خود را با قیمت های نجومی و هنگفت در معرض فروش قرار داده اند تا خریداران واقعی خودرو با وارد کردن کدملی آنها،در سایت ایران خودرو ثبت نام کنند.

 

بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو+عکس

 

این درحالی است که شرکت ایران خودرو با اعلام شرایط ثبت نام و ارقام راست کد ملی متقاضیان، پیش‌فروش خودروهایش را آغاز کرده بطوری که رقم سمت راست اعداد 8 و 9 در  تاریخ امروز 8 مهرماه و کد ملی با رقم سمت راست عدد صفر فردا 9 مهرماه  می توانند ثبت نام کنند.

 

این سوداگران خرید و فروش کد ملی اعلام می کنند که پس از دریافت مبالغ میلیونی خودرو را به نام فرد متقاضی خواهند کرد.این افراد که گاها تا ۵ میلیون تومان هم خواهان فروش کد ملی خود بوده اند نرخ های پیشنهادی خود را در صورت داشتن گواهینامه بیشتر هم می کنند.

 

بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو+عکس

 

سیف اله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس در رابطه با خرید و فروش کد ملی از  سوی این افراد گفت: شماره ملی با کارت ملی متفاوت است چراکه برای استفاده از کارت ملی حتما باید اثرانگشت ثبت شود.

 

وی افزود: اما افراد می توانند براحتی از کد و شماره ملی خود برای انجام هرگونه معامله ای استفاده کنند.

 

ابوترابی گفت: از نظر ثبت احوال مشکل حقوق وجود ندارد  و شماره ملی مربوط به خود افراد است و سازمان ها و بانک ها باید در این زمینه دقت کنند و فقط استعلام کد ملی در صورتی که فرد یا نهادی بخواهد از سوی دفاتر ثبت احوال قابل انجام است.

 

/فارس

تصویرها
بازار سیاه فروش کد ملی برای خرید خودرو+عکس
نمایش موجودیت‌ها