date_range چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد: تصویب بودجه کمک به مناطق سیل‌زده شمال در جلسه هیئت دولت

معاون‌رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: براساس مصوبه امروز هیات وزیران 9 میلیارد تومان برای تامین نیازهای فوری سیل‌زدگان، 50 میلیارد تومان برای امور هزینه ای و یکصد میلیارد تومان برای امور زیربنایی و تملک دارایی مناطق سیل‌زده در استان‌های گیلان و مازندران اختصاص یافت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل‌سازمان برنامه و بودجه کشور، دکترمحمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص اختصاص اعتبار سیل اخیر در گیلان و مازندران، افزود: امروز پس از اینکه گزارش بازدید به هیات وزیران ارائه شد، این اعتبارها برای مرمت زیرساخت ها به ویژه پل ها که موجب قطع ارتباط برخی روستاها با شهر مصوب شد. 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در سیل اخیر، حجم نزولات جوی برابر برخی گزارش‌ها در نیم اخیر بی‌سابقه بود و بین 250 تا 350 میلیمتر بارش را در شاهد بودیم. 
دکتر نوبخت اضافه کرد: این بارش ها در 2 روز متوالی (13 و 14 مهرماه) بود و بنابراین امکان ساماندهی روستاها در این مدت کوتاه وجود نداشت به همین جهت خسارت‌هایی را به ساکنان حاشیه رودخانه‌ها و زیرساخت‌ها همچون پل و راه‌ها وارد کرد. 
از نظرات اقتصاددانان استفاده می‌کنیم
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین درخصوص نامه جمعی از اقتصاددانان به دولت، گفت: نامه آنها دیده شد و تلاش می‌کنیم از نظراتی که جنبه اجرایی دارد استفاده کنیم. 
نمایش موجودیت‌ها