date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

رئیس انجمن طلا و جواهر خراسان‌رضوی: پایین آمدن نرخ ارز زمینه کاهش قیمت طلا و سکه را رقم زد

رئیس انجمن طلا و جواهر خراسان‌رضوی: پایین آمدن نرخ ارز زمینه کاهش قیمت طلا و سکه را رقم زد
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان‌رضوی گفت: پایین آمدن نرخ ارز در ایران باعث شد که قیمت سکه و طلا نیز در ایران سیر نزولی طی کند.

شهرام مرصعی در خصوص اخبار کاهش قیمت دلار در فضای مجازی، اظهار کرد: اخباری که در فضای مجازی پخش می‌شود، چندان موثق و منشاء آن معلوم نیست.

وی ادامه داد: در پشت این خبرها نیت‌ها نیز خیلی مشخص و معلوم نیست، بنابراین به اطلاعاتی که از فضای مجازی منتشر می‌شود، نمی‌توان حساب کرد.

رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی با بیان اینکه در صورتی به اخبار فضای مجازی باید استناد کرد که منبع آن موثق باشد، خاطرنشان کرد: نوسانات چند وقت اخیر در مجموع روند نزولی داشته و منشا این روند در بازار آزاد، بسته شدن راه‌های معاملاتی و مراوداتی ما با جهان خارج است که هر روز بسته‌تر می‌شود.

مرصعی عنوان کرد: در حال حاضر ما از موجودی داخلی استفاده می‌کنیم، بنابراین تا کی می‌توانیم این روند را ادامه دهیم و به موجودی خود و کالاهای ضروری اتکا کنیم که در ازای فروش نفت به کشورهایی که اجازه دارند با ما معاملات انجام دهند بسنده کنیم.

وی تاکید کرد: تا زمانی که این فضای بسته وجود داشته باشد، ممکن است نوسانات آنچنانی صورت نگیرد و سیر نزولی خود را طی کند.

رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی با اشاره به قیمت طلا و سکه نیز، تصریح کرد: طلا و سکه دو عنصری هستند که به صورت آنی متاثر از قیمت ارز هستند. بنابراین در بخش سکه و طلا هم شاهد روند نزولی قیمت‌ها هستیم.

مرصعی اضافه کرد: اما در واقع قیمت طلا و سکه تابع قیمت جهانی طلا است و این امر تاثیر مستقیم بر ارزش قیمت طلا و سکه می‌گذارد.

وی گفت: در بازارهای جهانی ما شاهد یک ترقی قیمت عمومی طلا بودیم و بعد از آن قیمت نزولی آن را ملاحظه کردیم. بنابراین حرکت نزولی قیمت جهانی طلا و پایین آمدن نرخ ارز در ایران باعث شد که قیمت سکه و طلا در ایران هم حرکت نزولی داشته باشد.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها