date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۶:۰۰ ب.ظ

تجهیزات مرکز جامع سرطان همدان از راه رسید

تجهیزات مرکز جامع سرطان همدان از راه رسید رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از ورود دو دستگاه شتاب‌دهنده خطی به استان همدان جهت استقرار در مرکز جامع سرطان، با هدف ارتقای سطح ارائه خدمات رادیوتراپی در بخش دولتی خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سیدحبیب‌اله موسوی‌بهار اظهار کرد: این دستگاه‌های شتاب‌دهنده خطی که از مدل Eleka Synergy Platform هستند، دارای دو پرتو فوتونی با انرژی‌های ۶ و ۱۸ میلیون ولت و چندین پرتو الکترونی با انرژی مختلف هستند.

وی گفت: این دستگاه‌ها به جهت تجهیز و راه‌اندازی مرکزِ در حال احداث جامع سرطان، واقع در مرکز آموزشی درمانی بعثت، است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اعتبار تقریبی هزینه شده برای خرید این دستگاه‌های پیشرفته را بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: پانزدهم مردادماه قطعات دستگاه در ۶۳ پالت و ۸ بسته و توسط دو تریلی از تهران به همدان منتقل شد که به زودی و پس از آماده‌سازی محل نصب، راه‌اندازی خواهد شد.

موسوی‌بهار خاطرنشان کرد که مرکز جامع سرطان به عنوان بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز برای درمان بیماران مبتلا به سرطان در غرب کشور است که مجهز به دپارتمان‌های تحقیقاتی و پژوهشی خواهد بود. ساختمان این مرکز در زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۲۱۶۱۲ مترمربع در ۸ طبقه و با مشارکت بنیاد خیریه فرشچیان در حال احداث است.

سیدحبیب‌اله موسوی‌بهار مرکز غربالگری، مرکز رادیوتراپی، بخش‌های بستری شیمی درمانی، بخش‌های سرپایی شیمی درمانی، مرکز تحقیقات سرطان و همراه‌سرا را از بخش‌های مرکز جامع سرطان معرفی کرد.

تصویرها
تجهیزات مرکز جامع سرطان همدان از راه رسید
نمایش موجودیت‌ها