date_range شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۰:۰۰ ب.ظ

شقاقی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان کرد: بانک مرکزی متولی حفظ ارزش پولی ملی

شقاقی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان کرد: بانک مرکزی متولی حفظ ارزش پولی ملی
منبع خبر: رادیو اقتصاد

یک استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی گفت: حفظ ارزش پول ملی یکی از مهمترین وظایف بانک‌های مرکزی در سراسر دنیاست.

وحید شقاقی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: برنامه ریزی و سیاست گذاری بانک‌های مرکزی باید به نحوی باشد که قدرت خرید پول ملی کاهش نیابد.

وی همچنین اظهارداشت: افت ارزش پولی ملی ضمن تضعیف قدرت خرید مردم موجب کاهش ارزش دارایی ها و همینطور بسیاری از امیدها را در جامعه از بین می برد از اینرو ضرورت ایجاب می کند دولت ها تمامی هم و غم خود را در راستای حفظ ارزش پول ملی معطوف کنند.

این استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی گفت: تقاضای کاذب در حوزه مباحث پولی و ارزی خود از عوامل مهم کاهش ارزش پولی ملی در جامعه است.

وی در ادامه افزود: تقاضای کاذب و مازاد در بازار ارز بدون شک منجر به افزایش قیمت و افت ارزش پول ملی خواهد شد.

شقاقی بیان داشت: تمام تلاش هر سیاستمدار و دولتمردی اینکه ضمن تقویت فرآیند حفظ ارزش پول ملی بتواند آینده اقتصاد مملکت را برای فعالان اقتصادیپیش بینی پذیر کند.

وی در ادامه این مصاحبه رادیویی یادآورشد: مردم نیز برای حفظ و تقویت ارزش پول ملی باید از ایجاد تقاضاهای کاذب و مازاد دربازار به شدت پرهیز کنند چرا که تقاضای کاذب در هر بازاری موجب الهتاب می شود.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 06:30به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

نمایش موجودیت‌ها