date_range دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۲۵:۰۰ ق.ظ

طلاکش در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان کرد: بازگشت ثبات به بازار تخم‌مرغ

طلاکش در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان کرد: بازگشت ثبات به بازار تخم‌مرغ
منبع خبر: رادیو اقتصاد

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخمگذار گفت: انتظار می‌رود تا پایان شهریورماه سال‌جاری نوسان جدی در قیمت تخم‌مرغ ایجاد نشود.

سید فرزاد طلاکش در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینکه با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها فعالیت شرکت های صنایع غذایی کاهش می یابد، افزود: این شرکت ها 20 درصد از نیاز بازار را پوشش می دهند.

وی همچنین اظهارداشت: علاوه براین با گرم شدن هوا مردم تمایلی به استفاده از صبحانه گرم ندارند.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخمگذار با بیان اینکه با افزایش دما تولید تخم مرغ همچنان ادامه دارد، گفت: با وجود این نظام عرضه و تقاضا به نفع کاهش قیمت در درب مرغداری ها رقم می خورد.

وی ادامه داد: به میزانی که قیمت تخم مرغ درب مرغداری کاهش می یابد مصرف کنندگان این میزان کاهش را به دلیل نظارت نامناسب تجربه نمی کنند.

طلاکش افزود: سال گذشته به دلیل شیوع آنفلوآنزای مرغی قیمت پایه تخم مرغ بالا رفت همین مسئله سبب شده تولیدکنندگان داخلی توانایی رقابت با کشورهای دیگر را از دست بدهند.

وی همچنین گفت: همواره از دولت خواسته شده 10 درصد از تخم مرغ تولیدی را حتی در شرایط بحرانی به صادرات اختصاص دهد باوجد این نه تنها دولت به وعده خود درباره مسئله مورد نظر عمل نکرده بلکه هیچ حمایتی هم از تولیدکنندگان برای صادرات نداشته است.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخمگذار در پایان به رادیو اقتصاد با تاکید بر اینکه بی ثباتی در بازار ارز به سمت افزایش قیمت دلار حرکت می کند، یادآور شد: این مسئله نفع صادرات در حوزه تخم مرغ را به دنبال دارد.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

نمایش موجودیت‌ها