date_range چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

در پی احتمال توقف بخشی از صادرات نفت ونزوئلا، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شد، اما به دلیل انتشار گزارش‌های مبنی بر درخواست آمریکا از اوپک برای کاهش تولید، رشد قیمت‌ها محدود بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که به گفته منابع آگاه، احتمال توقف بخشی از صادرات نفت ونزوئلا تقویت شده است، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود، اما به دلیل انتشار گزارش هایی مبنی بر درخواست آمریکا از اوپک برای کاهش تولید، رشد قیمت ها محدود بود.

کاهش تولید نفت ونزوئلا در هفته های اخیر موجب شده بود تا قیمت جهانی نفت به نزدیکی 80 دلار برسد. سه منبع آگاه گفتند، شرکت دولتی پی دی وی اس ای ونزوئلا در حال بررسی اعلام حالت فورس ماژور در خصوص بخشی از صادرات نفت خود است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از رسیدن به پایین ترین رقم خود از 8 می تاکنون در روز سه شنبه، امروز با 27 سنت افزایش به 75 دلار و 65 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز به پایین ترین رقم 2 ماه اخیر رسیده بود، امروز با 29 سنت افزایش به 65 دلار و 81 سنت رسید.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و روسیه قرار است در نشست روزهای 22 و 23 ژوئن در مورد میزان افزایش تولید خود تصمیم گیری کنند. کاهش تولید ونزوئلا و تحریم های آمریکا علیه ایران احتمالا موجب کاهش عرضه نفت خواهد شد.

منابع آگاه دیروز گزارش دادند، دولت آمریکا به صورت غیررسمی از عربستان و برخی دیگر از اعضای اوپک خواسته تا تولید خود را افزایش دهند.

ویرندرا چاوهان، تحلیلگر موسسه انرژی اسپکتس گفت: «در حال حاضر، عمال اصلی نوسان قیمت نفت اوپک و تصمیم گیری آن در مورد میزان و زمان افزایش تولید است.»

پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا 2 میلیون بشکه کاهش داشته است، شکاف قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نسبت به نفت برنت 4 سنت کاهش یافته و به 9 دلار و 88 سنت رسیده است.

انتهای پیام/11

نمایش موجودیت‌ها