date_range شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۳۰:۰۰ ب.ظ

بزرگ‌ترین مجتمع آبرسانی مازندران اجرایی می‌شود

بزرگ‌ترین مجتمع آبرسانی مازندران اجرایی می‌شود
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: بزودی عملیات اجرایی بزرگ‌ترین مجتمع آبرسانی پنج شهر این استان در سد هراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، ابراهیم یخکشی امروز در حاشیه بازدید از سد هراز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه مهم سد هراز هم‌اکنون با تلاش پیمانکاران فعال است و با 38.5 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است، اظهار داشت: پروژه دیگر متصل به سد هراز یعنی جاده جایگزین نیز با 20 درصد پیشرفت در حال انجام است.

 وی با اشاره به اینکه چنین پروژه‌های بزرگ و مهم جذب اعتبار بسیار تعیین کننده است، افزود: در سال گذشته با پیگیری‌های مدیریت استانی و نماینده آمل حدود 120 میلیارد تومان اعتبار دولتی در حوزه‌های متفاوت با 10 برابر بودجه سال به این پروژه اختصاص یافته است.

یخکشی با بیان اینکه امسال نیز با پیگیری‌های لازم علاوه بر اعتبار سال، بودجه‌های پیوسته دیگری به این سد هراز اختصاص می‌‌یابد، افزود: با ظرفیت نفت و تبادل، پیمانکار قرارگاه هماهنگی لازم را انجام داده که این امر در گشایش بودجه تاثیرگذار است.

وی گفت: امسال با بودجه 98 تحقق این دو عامل بسیار مناسب است که نسبت به گذشته در تسریع روند پروژه سد هراز خوش‌بین هستیم.

 مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران ادامه داد: در اجرای این پروژه مهم یک همت ملی و استانی می‌طلبد تا هر چه زودتر بزرگترین مخزن آب‌گیری مازندران به اتمام برسد.

وی با اشاره به اتفاق مهم دیگر برای حوزه‌های شهری آمل، نور و محمودآباد از اجرای پروژه بزرگ‌ترین مجتمع آبرسانی در این استان خبر داد و گفت: مطالعه و طرح این مجتمع از سوی کارشناسان آب منطقه‌ای مازندران به اتمام رسیده و وزیر نیرو پایان مطالعات را به سازمان برنامه اعلام کرده که امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس در بودجه سال جاری برای پنج شهر مازندران و 300 روستا قرار گیرد.

 یخکشی افزود: این مجتمع از سیستم سد هراز آب می‌گیرد که با بررسی لازم تا پایان سال‌جاری بخشی از  این کار شروع می‌شود تا همزمان با سد هراز به به بهره‌برداری برسد.

 مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران اجرا و اتمام دو پروژه سد و مجتمع آبرسانی در این استان را نیاز به همت ملی و استانی استان عنوان و مطرح کرد: در زمینه دپوی زباله عمارت نیز اجرای این پروژه با حوصله در حال انجام است و مشاور  گرفته شد که در این مطالعه حفاری‌هایی در حال انجام و بررسی است تا به چه شکلی طرح امحا صورت گیرد.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع این پروژه قرار شد تا به عنوان اولین پروژه اولویت‌دار پسماند برخود گیرد و در سیاست پروژه 98 نیز مورد توجه واقع شود تا در ردیف بودجه جداگانه جای شود.

انتهای پیام/ش

نمایش موجودیت‌ها