date_range دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۲۸:۰۰ ب.ظ

پس‌لرزه حذف از نایب‌رئیسی مجلس؛ مطهری: اصلاح‌طلب نیستم!

پس‌لرزه حذف از نایب‌رئیسی مجلس؛ مطهری: اصلاح‌طلب نیستم!
دسته خبری: سیاست|مجلس

نماینده تهران در مجلس نسبت به حذف خود از پست نایب‌رئیسی پارلمان واکنش نشان داد.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی روز گذشته برگزار و اعضای این هیئت برای اجلاسیه چهارم مجلس دهم انتخاب شدند.

در این میان علی مطهری که در 3 سال گذشته بر کرسی نایب رئیسی مجلس تکیه کرده بود جای خود را به عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه داد که این اتفاق با واکنش برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب در داخل و خارج مجلس مواجه شد که در همین راستا روز گذشته  نیز غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به این اتفاق در صفحه شخصی خود در فضای مجازی  نوشت: "به همّت آقای عارف ودوستانشون آقای مطّهری از نایب رئیسی مجلس حذف شد."

اما علی مطهری اخیراً طی گفت‌وگوی با خبرگزاری دانشجویان ایران  درباره این اتفاق داشته، گفته است که درباره این انتخابات در فراکسیون امید دو نظر وجود داشت، یکی نظر باتجربه‌ها مثل آقایان تاجگردون و تابش و بنده که مخالف معرفی کاندیدا برای ریاست بودیم و دیگر نظر جوانترها و شخص آقای عارف که به شدت طرفدار معرفی کاندیدا برای ریاست بودند.

وی همچنین تصریح کرده است که  استدلال گروه اول این بود که احتمال رای آوری کاندیدای ریاست که قاعدتاً آقای عارف خواهند بود، ضعیف و زیر 50 درصد است و علاوه بر این در صورت کاندیدا شدن وی دو فراکسیون دیگر متحد می‌شوند و توافق می‌کنند که به ازای رای ولایی‌ها به آقای لاریجانی، مستقل‌ها نیز به کاندیداهای نایب رئیسی آنها رای بدهند و در نتیجه خطر از دست رفتن برخی کرسی‌های فراکسیون امید در هیئت رئیسه وجود دارد.

 نماینده تهران در مجلس همچنین گفته است که  استدلال گروه دوم از جمله آقای عارف این بود که ما باید به جامعه پیام بدهیم که این جریان سیاسی بی‌تفاوت نیست و برای ریاست هم کاندیدا دارد هرچند رای نیاورد، آنگاه اعلام می‌کنیم که تعداد ما در مجلس این مقدار است و در اقلیت هستیم پس انتظار بیش از حد نداشته باشید و این پیام در واقع برای انتخابات اسفند 98 و انتخابات 1400 خواهد بود. البته برخی از این افراد - نمی دانم بر چه اساسی - معتقد بودند که آقای عارف رای می آورد.

مطهری درباره عضویت خود در فراکسیون امید نیز گفته است که  همه می دانند که عضویت من در فراکسیون امید به خاطر احترام به لیست امید بوده است والاّ بنده  اصلاح طلب اصطلاحی نیستم . در ابتدای تشکیل فراکسیون امید برخی افراد که نامشان در لیست امید بود از این فراکسیون خارج شدند ولی من این کار را اخلاقاً درست نمی‌دانستم و تا امروز نیز به لوازم کار فراکسیونی پایبند بوده‌ام.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها