date_range شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۰۲:۲۷ ب.ظ

واکنش چین به تصمیم کره‌شمالی

واکنش چین به تصمیم کره‌شمالی

وزارت خارجه چین از اقدام کره‌شمالی برای متوقف کردن آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای استقبال کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ، وزارت خارجه چین امروز شنبه از تصمیم کره شمالی برای تعلیق آزمایش‌های موشکی و اتمی استقبال کرده است.

وزارت خارجه چین اعلام کرده است که این اقدام کره شمالی موجب کاهش تنش در شبه‌جزیره کره خواهد شد و خلع سلاح را ترویج خواهد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: طرف چینی بر این باور است که تصمیم کره شمالی موجب بهبود اوضاع در شبه‌جزیره کره خواهد شد و تنش‌ها را کاهش خواهد داد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرده است که کیم جونگ اون، رهبر این کشور اعلام کرده کشورش دیگر نیازی به انجام آزمایشات هسته‌ای یا موشکهای بالستیک ندارد زیرا به هدفش در تولید تسلیحات هسته‌ای دست یافته است.

این خبرگزاری پس از شرکت رهبر کره شمالی در جلسه سالیانه کمیته مرکزی خلق گزارش داد: به‌منظور اطمینان از تعلیق آزمایشات هسته‌ای به‌شکلی شفاف، آزمایشات جمهوری کره شمالی متوقف خواهند شد.

این اولین بار است که رهبر کره شمالی موضع خود در قبال برنامه‌های هسته‌ای این کشور پیش از نشست هفته آینده با رئیس جمهوری کره جنوبی و همچنین دیدار ماه می با رئیس جمهور آمریکا را اعلام می‌کند.

انتهای پیام/*

نمایش موجودیت‌ها