date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۰۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شد سرنوشت تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی چه می‌شود؟ درخواست نمایندگان مجلس از وزیر راه برای کمک به زلزله‌زدگان

در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شد سرنوشت تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی چه می‌شود؟ درخواست نمایندگان مجلس از وزیر راه برای کمک به زلزله‌زدگان
دسته خبری: سیاست|مجلس

سخنگوی کمیسیون شوراها از بررسی طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد.

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، اظهار داشت: در جلسه اخیر این کمیسیون طرح مذکور با حضور طراحان و مسئولان ذیربط بررسی شد.

 وی با بیان اینکه بر اساس تبصره یک این قانون افرادی که سن آنها 18 سال تمام بود می‌توانستند تابعیت خود را تا سال 86 تعیین تکلیف کنند، افزود: اما  برخی افراد بنا به دلایل گوناگون نتوانستند این اقدام را انجام بدهند لذا در این جلسه مقرر شد تبصره مذکور تا سال 1404 تمدید شود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس، خاطر نشان کرد: در گذشته قانونی وجود داشت مبنی بر اینکه افرادی که در کشورمان ازدواج کرده و فرزندشان در ایران متولد می‌شوند می‌توانستند تا 19 سالگی درخواست تابیعت دهند اما بر اساس نظر نمایندگان این رقم به 25 سال افزایش یافت تا دیگر مشکلی وجود نداشته باشد.

سلیمی با بیان اینکه در این جلسه همچنین ماده 80 بند (پ) احکام قانون برنامه ششم توسعه کل کشور درباره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیز بررسی شد، ادامه داد: مقرر شد وزارت کشور نشست‌هایی را به منظور بررسی آسیب‌های اجتماعی تشکیل داده و از نمایندگان پارلمان نیز برای حضور دعوت کند.

وی تصریح کرد:در همین راستا مقرر شد که به صورت مرتب نیز گزارش‌هایی درباره مشکلات حوزه اجتماعی به اعضای کمیسیون شوراهای مجلس ارائه شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس، خاطر نشان کرد: قرار بود در جلسه عصر امروز کمیسیون عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گزارشاتی درباره امنیت، تقسیمات کشوری و همچنین آمایش سرزمینی به نمایندگان ارائه دهد که به دلیل حضور وی در مناطق زلزله دیده غرب کشور این جلسه به هفته‌های بعدی موکول شد.

انتهای‌ پیام/

نمایش موجودیت‌ها