date_range دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۱:۴۱ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بیانیه ضدایرانی اجلاس سران عرب در "ظهران" عربستان

بیانیه ضدایرانی اجلاس سران عرب در "ظهران" عربستان

اجلاس سران عرب در ظهران عربستان با بیانیه‌ای ضدایرانی به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رای‌الیوم ، بیست و نهمین اجلاس سران عرب با صدور بیانیه‌ای پایانی به کار خود پایان داد.

در این بیانیه با این ادعا که ایران از نیروهای یمنی حمایت می‌کند، حملات موشکی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به عربستان به شدت محکوم شده است.

این بیانیه همچنین ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی و تجهیز نیروهای یمنی به موشک‌های بالستیک متهم کرده و از جامعه بین‌الملل خواسته است که تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کند.

بیانیه اتحادیه عرب با این ادعا که جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی متعلق به امارات است ، از ایران خواسته است که برای یافتن حل صلح‌آمیز این مسئله با امارات همکاری کند.

در بیانیه اجلاس سران عرب  بر ضرورت ادامه حمایت از تجاوز به یمن توسط ائتلاف به سرکردگی عربستان تاکید شده است.

این بیانیه بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه بر اساس بیانیه ژنو یک و سایر قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت از جمله قطعنامه 2254 تاکید کرد.

بیانیه اجلاس سران عرب نظام سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم و از جامعه جهانی خواست که از این اقدامات جلوگیری کند.

در این بیانیه بر محوری بودن مساله فلسطین برای کل امت عربی و هویت عربی قدس شرقی اشغالی به عنوان پایتخت دولت فلسطین تاکید شده است.

این بیانیه بر اهمیت صلح فراگیر و دائمی در منطقه به عنوان گزینه‌ای راهبردی تاکید کرد.

بیانیه پایانی اجلاس عرب بر باطل بودن و عدم قانونی بودن تصمیم آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل تاکید و درباره هر اقدام که وضعیت قانونی و سیاسی کنونی قدس را تغییر می‌دهد، هشدار داد.

این بیانیه اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی با هدف تغییر واقعیت‌ها و نابودی راه حل تشکیل دو دولت را محکوم کرد.

بیست و نهمین اجلاس سران  عرب ظهر امروز یکشنبه در حالی در شهر «ظهران» در شرق عربستان برگزار شد که امیر قطر، حاکم امارات، رئیس‌جمهور الجزایر و  سطان عمان در آن حضور نداشتند.

انتهای پیام/

 

نمایش موجودیت‌ها