کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان| تیم ایران برای دومین سال پیاپی قهرمان شد

کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان| تیم ایران برای دومین سال پیاپی قهرمان شد
دسته خبری: ورزش|کشتی

تیم ملی کشتی فرنگی با کسب 4 مدال طلا و 2 مدال برنز به‌عنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در اسلواکی رسید و برای اولین بار طی دو سال پیاپی عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان روزهای 26 تا 28 شهریورماه در شهر ترناوا کشور اسلواکی برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب 4 مدال طلای پویا ناصرپور، امین کاویانی نژاد، محمد هادی ساروی و امین میرزازاده در اوزان 55، 72، 87 و 130 کیلوگرم و 2 مدال برنز علیرضا نجاتی و یوسف حسینوند در اوزان 60 و 67 کیلوگرم با کسب 136 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و از عنوان قهرمانی خود در سال گذشته نیز دفاع کرد. پس از تیم ایران تیم روسیه با 131 امتیاز دوم شد و ارمنستان با 83 امتیاز به عنوان سوم رسید.

سال گذشته و در رقابت های جهانی فنلاند تیم ایران با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای نخستین بار قهرمان جهان شده بود.


نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصرپور در دور اول با نتیجه 8  بر صفر از سد راماز سیلاگاوا از گرجستان گذشت. وی در دور بعد مقابل امین  سفرشایف دارنده مدال برنز جوانان جهان از روسیه با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد. ناصر پور در دور سوم با نتیجه 5 بر 4 از سد فلورین تیتا دارنده مدال برنز زیر 23 سال اروپا از رومانی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر یک نورتاجین کریمبردی اولوا از قرقیزستان را با نتیجه 7 بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار تیگران میناسیان قهرمان جوانان اروپا از ارمنستان را با نتیجه 9 بر 4 از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ایوو ایلیف از بلغارستان با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی به پیروزی رسید وی در دور سوم مقابل آندرج گاینس از آلمان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در این مرحله در حالی که با نتیجه 4 بر 4 و با ضربه فنی مقابل ویجی از هند شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار ایهور کوروچکین از اوکراین را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 63 کیلوگرم بهرام معروف خانی در دور اول مقابل حسن محمد دارنده مدال برنز جوانان جهان از مصر با نتیجه 5 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. معروف خانی در این گروه در مصاف با لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت و پانزدهم شد.

در وزن 67 کیلوگرم یوسف حسینوند در دور نخست مقابل محمود بخشیلوف از ازبکستان با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. حسینوند در این گروه ابتدا مری بکینوف از قزاقستان را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و در کشتی بعد با نتیجه 5 بر صفر از سد یون هو هان از کره جنوبی گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار سید السید از مصر را با نتیجه 11 بر 5 از پیش رو برداشت و صاحب مدا برنز شد.

در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور اول با نتیجه 8 بر صفر علی جان حسین اف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور  بعد مقابل پاول پوکلاویچ از کرواسی با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و در کشتی سوم مقابل آنتونی ساندرز از آلمان با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاویانی نژاد در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه یک بر یک از سد ماگومد یاربیلوف از روسیه گذشت. وی در دیدار پایانی در یک کشتی زیبا با نتیجه 12 بر 2 نیکولوز تچیکایدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم شاهین عفیفی در دور اول با نتیجه 10 بر یک مغلوب آکژول محموداف قهرمان بزرگسالان آسیا و دارنده مدال نقره بازی های آسیایی 2018  از قرقیزستان شد. و با توجه به شکست کشتی گیر قرقیزستانی مقابل حریف روس، عفیفی از دور رقابت ها کنار رفت و بیست و یکم شد.

در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در مبارزه نخست با نتیجه 8 بر 3 این سئوب کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم سانجیت از هند را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد. فروزنده در دور سوم مقابل الکساندر کوماروف قهرمان جوانان جهان از روسیه با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف روس در دیدار فینال، فروزنده به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه مقابل ایستوان تاکاس از مجارستان با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 87 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول تموری تچکاسلیدز قهرمان جوانان اروپا از گرجستان را با نتیجه 10 بر 3 از پیش رو برداشت وی در دور دوم مقابل ایگور یاراشویچ از بلاروس با نتیجه 8 بر 2 به پیروزی رسید. ساروی در دور سوم الکس زوکه دارنده مدال نقره جوانان اروپا از مجارستان را با نتیجه 6 بر یک مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر یک ایلیا ارمولنکو از کشور روسیه را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. ساروی در دیدار فینال مقابل رومان بتسچارت از کشور سوئیس را با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم وحید دادخواه در دور اول مقابل ساوولاینن دارنده مدال برنز جوانان جهان و برنز زیر 23 سال اروپا، از فنلاند با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. دادخواه در این گروه مقابل آرتور سارگسیان از روسیه با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول مقابل فاتح بوزکورت از ترکیه با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید. وی در دور دوم سرخان ممدوف از آذربایجان را با نتیجه 10 بر یک شکست داد. میرزازاده در دور سوم با نتیجه 2 بر یک فرانز ریچتر دارنده مدال نقره جوانان اروپا از آلمان را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی زیبا و با نتیجه 9 بر صفر بر بکا ماکاریدزه از گرجستان غلبه کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار داوید اواساپیان از کشور ارمنستان را با نتیجه 5 بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- پویا ناصرپور (ایران) 2- تیگران میناسیان (ارمنستان) 3- ویجی (هند) و امین سفرشایف (روسیه)
60 کیلوگرم: 1- کرم کامل (ترکیه) 2- ویجی (هند) 3- علیرضا نجاتی (ایران) و کازوکی یابه (ژاپن)
63 کیلوگرم: 1- اربول باکایروف (قرقیزستان) 2- حسن احمد محمد (مصر) 3- کریستین وانسزا (مجارستان) و عظمت کایروف (روسیه) ... 15- بهرام معروف خانی (ایران)
67 کیلوگرم: 1- مالخاز آمویان (ارمنستان) 2- محمود بخشیلوف (ازبکستان) 3- یوسف حسینوند (ایران) و پرویز نصیب اف (اوکراین)
72 کیلوگرم: 1- امین کاویانی نژاد (ایران) 2- نیکولاز تچیکایدزه (گرجستان) 3- ماگومد یاربیلوف (روسیه) و ارکان ارگن (ترکیه)
77 کیلوگرم: 1- اسلام اوپیف (روسیه) 2- ساجان (هند) 3- پر کوری (نروژ) و آکژول محموداف (قرقیزستان) ... 21- شایان عفیفی (ایران)
82 کیلوگرم: 1- الکساندر کوماروف (روسیه) 2- آندره برییسا (آمریکا) 3- محی الدین سارجیجک (ترکیه) و استوان تاکاس (مجارستان) 8- حسین فروزنده (ایران)
87 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- رامون بتسچارت (سوئیس) 3- نظرشاه فتح اله یف (آذربایجان) و ایلیا ارمولنکو (روسیه)
97 کیلوگرم 1- مارتین ساوولاینن (فنلاند) 2- مارکوس راجینگر (اتریش) 3- آرتور سارگیسیان (روسیه) و بالینت واتزی (مجارستان) ... 20- وحید دادخواه (ایران)
130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- داوید اواساپیان (ارمنستان) 3- فرانز ریچتر (آلمان) و کولتون شولتز (آمریکا)

رده بندی تیمی: 1- ایران (136 امتیاز) 2- روسیه (131 امتیاز) 3- ارمنستان (83 امتیاز) 4- ترکیه (79 امتیاز) 5- هند (73 امتیاز) 6- گرجستان (60 امتیاز) 7- مجارستان (59 امتیاز) 8- قرقیزستان (50 امتیاز) 9- اوکراین (47 امتیاز) 10- آمریکا (45 امتیاز)

 

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها