date_range شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۲:۳۱ ب.ظ

بوشهر| هماهنگی بیشتر با مسئولان عراقی برای تسهیل در برگزاری راهپیمایی اربعین

بوشهر| هماهنگی بیشتر با مسئولان عراقی برای تسهیل در برگزاری راهپیمایی اربعین
دسته خبری: سیاست|دولت

معاون امنیتی وزیر کشور با تاکید بر هماهنگی بیشتر با مسئولان عراقی برای تسهیل در برگزاری راهپیمایی اربعین گفت: تردد امکانات از ایران به عراق در توافقنامه جدید مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از  بوشهر ، حسین ذوالفقاری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه مراسم راهپیمایی اربعین هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود اظهار داشت: عشق به امامت و ولایت  سبب می‌شود هر سال مراسم راهپیمایی بین‌المللی اربعین در کربلای معلی با شکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی، تکمیل زیرساخت‌ها برای تسهیل در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:  در سال‌های گذشته مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که با کمک مسئولان و دست اندرکاران برطرف می‌شد که اکنون در این زمینه پروژه‌هایی آغاز شده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه مشکلات در این زمینه کاسته شده ولی راه طولانی در پیش داریم خاطر نشان کرد: تشکیل جلسات اربعین در استان‌ها و شهرستان‌ها در راستای برنامه‌ریزی برای کاهش مشکلات و تسهیل در برگزاری همایش بین‌المللی اربعین است.

وی، ارزیابی مشکلات همایش اربعین سال قبل را از برنامه‌های مهم ستاد اربعین دانست و تصریح کرد: این مشکلات پس از دسته بندی در اختیار کارگروه‌های تخصصی قرار می‌گیردکه تقویت ستادهای اربعین استان‌ها و شهرستان‌ها یکی از برنامه‌های مهم در این راستا است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه دوره تمرکز در برگزاری همایش اربعین پشت سرگذاشته‌ایم افزود: باید امکانات هر استان و کمک‌های مردمی در اختیار ستاد اربعین هر استان قرار بگیرد تا کار بهتر سازماندهی شود.

ذوالفقاری با تاکید بر هماهنگی بیشتر  با مسئولان عراقی برای تسهیل در برگزاری راهپیمایی اربعین گفت: تردد امکانات از ایران به عراق مشکلات سال‌های گذشته بود که در توافقنامه جدید مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی حل مشکل کسانی که برای اشتغال به عراق سفر می‌کنند را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: هماهنگی‌های لازم با سفارتخانه عراق در زمینه کسانی که برای اشتغال به عراق سفر می‌کنند انجام شده که برای صدور ویزا هزینه‌ای پرداخت نکنند.

معاون وزیر کشور، با بیان اینکه  برگزاری همایش اربعین با هماهنگی مسئولان عراقی تسهیل می‌شود تصریح کرد: در این زمینه اقدامات لازم برای تسهیل مراسم راهپیمایی اربعین و کاهش هزینه‌ها برای زائران انجام شده است.

ذوالفقاری، لغو روادید  بین ایران و عراق را بهترین گزینه دانست و تاکید کرد: لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق اگر مورد پذیرش دولت عراق برای زائران ایرانی و عراقی قرار بگیرد قدم بزرگی است که امیدواریم  با بهبود شرایط در عراق این مهم محقق شود تا هم  هزینه‌ها کاهش یاید و هم اینکه مشکل صدور ویزا حل شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه طیف گسترده‌ای کار در حوزه اربعین وجود دارد گفت: با اصل محوریت مردم در ارائه خدمات به زائران مخصوصا اسکان، تغذیه و حمل و نقل  ان‌شاالله با کمک مسئولان، توسعه زیرساخت‌ها در ایران  در اولویت نخست قرار بگیرد.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: بخش‌هایی هم در  توسعه زیرساخت‌ها  باید در عراق  مانند ارتباطات تلفن، اینترنت و خدمات بانکی با همراهی دولت عراق  گسترش یابد تا فضای مناسبت‌تری برای برگزاری مراسم اربعین ایجاد شود.

انتهای پیام/ش

نمایش موجودیت‌ها