date_range سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۰۱:۰۰ ب.ظ

فرهنگ ژاپنی در هتل قاجاری نوای "ای ایران" با سازهای سنتی ژاپن مهمترین وعده غذا برای گردشگران خارجی بانویی که برای پژوهش "کفش" 5 بار کل ایران را سفر کرد + تصاویر صندلی‌های راحتی که ایرانی‌ها 100 سال قبل استفاده می‌کردند + تصاویر ماجرای "تل آجری" تخت جمشید + تصویر حکایت یکی از زیباترین بناهای دیدنی ایران در تصاویر مرمتی

فرهنگ ژاپنی در هتل قاجاری نوای "ای ایران" با سازهای سنتی ژاپن مهمترین وعده غذا برای گردشگران خارجی بانویی که برای پژوهش "کفش" 5 بار کل ایران را سفر کرد + تصاویر صندلی‌های راحتی که ایرانی‌ها 100 سال قبل استفاده می‌کردند + تصاویر ماجرای "تل آجری" تخت جمشید + تصویر حکایت یکی از زیباترین بناهای دیدنی ایران در تصاویر مرمتی

سفیر ژاپن در مراسم روز فرهنگی ژاپن با تاکید بر اهمیت مراودات میان دو کشور، بر افزایش ارتباطات دو طرف تاکید کرد. همچنین در این مراسم هنرمند طبل‌نواز و نوازنده فلوت سنتی ژاپنی ملودی «ای ایران» را با فلوت، سنج و طبل‌های ژاپنی اجرا کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، مراسم روز فرهنگی ژاپن بخشی از برنامه «ماه فرهنگی ژاپن» است که با پیشنهاد «هیرویاسو کوبایاشی» سفیر این کشور در ایران در هتل عامری‌های کاشان برگزار شد. سرای عامری‌ها بنایی تاریخی بازمانده از دوران زندیه و قاجار است که پس از مرمت و بازسازی از سال 93 به عنوان یک هتل 5 ستاره به محلی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و بین‌المللی تبدیل شده است. اسفند ماه سال گذشته نیز این سرا، میزبان هفته فرهنگی فرانسه در کاشان بود.

در این مراسم که با عنوان «روز فرهنگ ژاپن» و با حضور شهردار و اعضای شورای شهر و حدود 400 نفر از اهالی کاشان برگزار شد 2 تن از هنرمندان آهنگساز اهل ژاپن با سازهایی همچون طبل و فلوت ژاپنی قطعاتی از موسیقی سنتی این کشور را اجرا کردند.

«ایچیتارو» هنرمند طبل‌نواز ژاپنی که در کنسرت موسیقی سنتی شب گذشته در کاشان به اجرای قطعاتی پرداخت از نوازندگان چیره‌دست و شناخته شده طبل ژاپنی در جهان است که پیش از این در حدود 500 کنسرت در آمریکا و بیش از 2 هزار کنسرت دیگر در کشورهای مختلف جهان به همراه گروه «اون دوکوزا» نوازندگی کرده است.

هنرمندی دیگری که در این کنسرت او را همراهی می‌کرد «کوجی کیشیدا» نوازنده جوان فلوت سنتی ژاپنی بود که فلوت‌نوازی را از دوران کودکی آغاز کرد و در ادامه هنر آهنگسازی و تنظیم آهنگ را در دانشگاه موسیقی «سون زوکو گاکو ئن» به شکلی آکادمیک آموخت. اجراهای دو نفره و تک نفره این دو هنرمند از موسیقی سنتی ژاپنی با استقبال و تشویق‌های ممتد حاضران در این کنسرت همراه شد. 

این دو هنرمند در بخشی از اجرای خود در اقدامی غافلگیر کننده ملودی آهنگ «ای ایران» را با فلوت، سنج و طبل‌های ژاپنی اجرا کردند که با هم‌خوانی متن این سرود توسط حاضران در کنسرت همراه شد.

پیش از اجرای کنسرت «سعید ابریشمی‌راد» شهردار کاشان و «امیدرضا کاظمی» مدیر هتل عامری‌های کاشان در سخنانی به عنوان میزبان مراسم به مخاطبان اهل کاشان و میهمانان ژاپنی خیر مقدم گفتند و ابراز امیدواری کردند برپایی چنین مراسمی سرآغاز ارتباط و آشنایی بیش از پیش فرهنگ‌ها و مردم دو کشور باشد.

 «هیرویاسو کوبایاشی» سفیر ژاپن در ایران نیز در سخنان خود پس از تاکید بر اهمیت و پیشینه مراودات اقتصادی و سیاسی میان دو کشور، اژ نقش کشورش در همراهی و حمایت ایران در سال‌های اخیر و به خصوص در دوره پس از برجام سخن گفت و بر لزوم و اهمیت افزایش ارتباطات دو طرف تاکید کرد.

علاوه بر این در حاشیه این مراسم در بخش دیگری از هتل عامری‌ها، محل برگزاری روز فرهنگی ژاپن در کاشان، نمایشگاه عکس‌های گردشگری، معرفی و امتحان پوشاک و بازی‌های سنتی ژاپنی و همچنین کارگاه آموزش اوریگامی برگزار شد که استقبال اهالی کاشان را به همراه داشت.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها